Přírodní katastrofy a katastrofy způsobené člověkem napáchaly pojistné škody za 136 mld. USD

Přírodní katastrofy a katastrofy způsobené člověkem letos ve světě způsobily pojistné škody za 136 miliard dolarů (2,9 bilionu korun). Informovala o tom zajišťovna Swiss Re. Podle ní se v porovnání s loňským rokem škody letos vice než zdvojnásobí. Dostanou se tak vysoko nad desetiletý průměr 58 miliard dolarů.

Na těchto výsledcích se z velké části podepsal americký kontinent, kde v Karibiku a na jihu Spojených států řádily hurikány, v Mexiku zemětřesení a v Kalifornii požáry, které se ještě nepodařilo zcela uhasit.

Hurikány Harvey, Irma a Maria způsobily pojistné ztráty za 93 miliard dolarů. To je nejvíce od roku 2005, kdy hurikány přišly pojišťovny na 112 miliard dolarů.

Celkové letošní ekonomické ztráty z katastrof Swiss Re odhaduje na 306 miliard dolarů. To je rovněž vysoko nad desetiletým průměrem 190 miliard dolarů, napsal list Financial Times.

 

 

Zdroj: ČTK

Přírodní katastrofy a katastrofy způsobené člověkem napáchaly pojistné škody za 136 mld. USD Foto: Wikimedia Commons: Následky hurikánu Harvey

reklama

Další články

  1. Kongres schválil rozsáhlou Trumpovu reformu

    Byznys ·

    Kongres Spojených států ve středu schválil rozsáhlou daňovou reformu prezidenta Donalda Trumpa. Návrh již v úterý přijala Sněmovna reprezentantů, Senát ale kvůli proce…

  2. Duda i přes odpor EK podepsal zákony o justici

    Společnost ·

    Polský prezident Andrzej Duda ve středu oznámil rozhodnutí podepsat dvojici zákonů reformujících soudní systém, které kritizuje Evropská unie. Zákony o nejvyšším soudu…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.