Prodej reklamy v pololetí zrychlil o devět procent na 41,2 mld. korun

Prodej reklamy v médiích během prvního pololetí stoupl o devět procent na 41,2 miliardy korun. Na růstu se nejvíce podílely televize a rozhlas. Informace vycházejí z údajů výzkumné agentury Nielsen Admosphere. Do statistik není zahrnuta internetová reklama.

Největším inzerentem v Česku byl podle agentury v prvním pololetí Kaufland, ceníková hodnota jeho inzerce překonala 850 milionů korun. Kaufland zároveň vykázal mezi největšími inzerenty nejsilnější meziroční nárůst objemu inzerce. Mezi pět největších zadavatelů reklamy prvního pololetí dále patří Lidl, Alza, Procter & Gamble a Sazka.

Nejvíce se na reklamním trhu tradičně podílela televize, kde ceníková hodnota reklamního prostoru vzrostla meziročně o 11 procent na 25,2 miliardy korun. Výdaje inzerentů na reklamu v tisku činily 9,5 miliardy korun, což představuje nárůst o tři procenta. Výrazně se zvýšila také hodnota reklamy v rozhlase, která meziročně vzrostla o 11 procent na 3,95 miliardy korun. Za venkovní inzerci zadavatelé utratili 2,48 miliardy korun, meziročně o procento více.

 

 

Zdroj: ČTK

Prodej reklamy v pololetí zrychlil o devět procent na 41,2 mld. korun Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.