reklama

Prodej nových aut za dva měsíce vzrostl, podíl dieselů klesá

Prodej nových osobních aut za dva měsíce letošního roku meziročně vzrostl o 5,2 procenta na 43.420 vozů. V samotném únoru ale trh o procento klesl na 20.201 prodaných vozidel. Oznámil to dnes Svaz dovozců automobilů. Nadále klesá podíl prodaných aut s dieselovým motorem.

Mohlo by vás zajímat

Dieselů bylo za leden a únor prodáno 33 procent, z hlediska paliva vede benzin s podílem 64 procent. Zbytek připadá na vozy jezdící na CNG a na hybridy. Tři čtvrtiny aut koupily firmy.

Nejprodávanější značkou je Škoda se 14.951 prodanými vozy a nárůstem o více než třetinu. Následuje Volkswagen se 4067 vozy a růstem téměř o desetinu a třetí je Hyundai s 2930 auty a růstem o téměř sedm procent. Na dalších místech skončily Ford, Dacia, Peugeot, Toyota, Kia, Renault a Seat. Nejprodávanějšími modely aut byly domácí škodovky, a to Octavia, Fabia, Rapid a Superb.

Registrace lehkých užitkových aut proti loňskému lednu a únoru vzrostly o 0,68 procenta na 2818. Nejvíce prodaly Volkswagen (445), Peugeot (340) a Fiat (335).

Registrace nových nákladních aut klesly o 3,13 procenta na 1485 vozidel. Nejvíce prodal DAF (289) následovaný značkami Mercedes-Benz (253) a Scania (243). Prodej autobusů se za leden a únor meziročně zvýšil o 11,43 procenta na 117. První je domácí Iveco Bus s prodejem 57 vozidel, druhý je Mercedes-Benz a třetí tuzemský SOR.

Poptávka po motocyklech nadále klesá. Za dva měsíce letošního roku byl pokles desetinový na 1139 strojů. Nejprodávanější byla značka Honda se 188 motocykly, následují CF Moto a KTM.

 

Zdroj: ČTK

Prodej nových aut za dva měsíce vzrostl, podíl dieselů klesá Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Čína plánuje posílení a modernizaci armády

    Bezpečnost ·

    Čínský rozpočet na obranu vzroste oproti loňsku o 8,1 procenta, což je nejvíce za poslední tři roky. Vyplývá to podle agentury Reuters z příslušné zprávy vydané u příl…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.