Prodej konzolí PlayStation 4 dosáhl šesti milionů kusů, překonává konkurenční Xbox One

Japonský výrobce spotřební elektroniky Sony již prodal šest milionů nových herních konzolí PlayStation 4, které byly uvedeny na trh na trh v polovině loňského listopadu. Do konce loňského roku překonaly prodeje PlayStationu 4 konkurenční konzoli Xbox One od amerického Microsoftu o více než milion kusů.

Sony původně doufala, že do konce března prodá pět milionů těchto konzolí. Již minulý měsíc však sdělila, že se jí podařilo tento cíl překonat.

Sony uvedla PlayStation 4 nejprve na trhy ve Spojených státech a Kanadě, poté prodej rozšířila také do dalších zemí. Minulý měsíc se konzole začala prodávat rovněž v Japonsku.

PlayStation 4 soupeří o zákazníky se zařízením Xbox One americké společnosti Microsoft. Obě herní zařízení nabízejí vyšší výkon a lepší grafiku než jejich předchůdci.

Microsoft začal Xbox One prodávat také loni v listopadu. Do konce loňského roku prodal tři miliony konzolí Xbox One, zatímco prodej PlayStation 4 dosáhl 4,2 milionu kusů.

Zdroj: ČTK

Prodej konzolí PlayStation 4 dosáhl šesti milionů kusů, překonává konkurenční Xbox One Foto: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.