Prodej chytrých telefonů bude zpomalovat, USA už loni stagnovaly

Prodej chytrých mobilních telefonů loni celosvětově vzrostl o téměř sedm procent na 1,41 miliardy zařízení. V letošním roce by měl trh růst zhruba o pět procent. Zpomalovací trend už dokazují výsledky letošního roku, kdy prodeje v západní Evropě dokonce klesly o tři procenta a Severní Amerika v počtu prodaným smartphonů stagnovala. V rámci veletrhu Mobile World Congress v Barceloně o tom informovala analytická firma GfK.

Tržby z prodeje smartphonů loni vzrostly o 7,7 procenta na 428,9 miliardy dolarů. V posledním čtvrtletí loňského roku prodej stoupl o šest procent na 391 milionů kusů. V Severní Americe se obnovil růst díky nově uváděným moderním zařízením a agresivním nabídkám operátorů. Naproti tomu v západní Evropě trh o čtyři procenta klesl.

Za celý loňský rok klesl prodej v západní Evropě o tři procenta na 131,6 milionu přístrojů. Ve střední a východní Evropě naopak prodej vzrostl o desetinu na 78,5 milionu telefonů. Ve finančním vyjádření pak region zaznamenal 18procentní nárůst na 17,1 miliardy dolarů. Největším trhem zůstala loni Čína se 450 miliony prodaných přístrojů, což představuje meziroční nárůst o 17 procent. Severní Amerika přes oživení v závěru roku v celoročním srovnání stagnovala na 191 milionech prodaných chytrých telefonů.

Podle prognózy GfK dosáhne poptávka po chytrých telefonech ve střední a východní Evropě v roce 2017 84,4 milionu kusů, což znamená meziroční nárůst o osm procent.

 

 

Zdroj: ČTK

Prodej chytrých telefonů bude zpomalovat, USA už loni stagnovaly Foto: Anna Hoychuk / Shutterstock, Inc.

reklama

Další články

  1. Mexickému pesu se daří navzdory hrozbě Trump

    Byznys ·

    Mexické peso bylo v únoru jednou z nejvýkonnějších měn. Poskočilo o více než 5 procent. Podle serveru americké televize CNN je to zejména díky nouzovému plánu tamní ce…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.