Prodej aut v USA vzrostl, pomohla tomu koupě nových vozů po hurikánech

Ve Spojených státech v září meziročně stoupl prodej nových vozů o šest procent na 1,524 milionu. Informace vycházejí z údajů, jež v úterý oznámily jednotlivé automobilky. Americký automobilový trh rostl poprvé od počátku letošního roku. Spotřebitelé v oblastech zasažených hurikány totiž nahrazovali poškozené automobily novými.

Největší americká automobilka General Motors v září na domácím trhu zvýšila prodej o téměř 12 procent na zhruba 279 400 vozů. Domácí konkurent Ford vykázal zhruba devítiprocentní nárůst, italsko-americký rival Fiat Chrysler však utrpěl pokles o téměř deset procent.

Obzvlášť silný růst v září v USA zaznamenala německá automobilka Volkswagen, která zvýšila odbyt o 33 procent na více než 32 000 vozů. Za první tři čtvrtletí prodala automobilka v USA přes 252 tisíc vozů značky VW, což představuje meziroční nárůst o více než devět procent.

Podle odhadů bylo během řádění hurikánu Harvey poničeno až 500 000 automobilů a dalších zhruba 200 000 jich bylo poškozeno při hurikánu Irma. V oblasti texaského města Houston se podle serveru Edmunds prodej aut za tři týdny po hurikánu Harvey více než zdvojnásobil oproti předchozím třem týdnům.

Spojené státy jsou druhým největším automobilovým trhem na světě po Číně. V loňském roce dosáhl prodej aut v USA rekordních 17,55 milionu, letos však směřuje k prvnímu celoročnímu poklesu od roku 2009.

 

Zdroj: ČTK

Prodej aut v USA vzrostl, pomohla tomu koupě nových vozů po hurikánech Foto: michelmond / Shutterstock.com: Hurikán Harvey zasáhl Spojené státy americké

reklama

Další články

  1. Gazprom zvýšil o 11 % dodávky plynu do Evropy

    Byznys ·

    Export ruského plynu do Evropy a Turecka v prvních třech čtvrtletích letošního roku stoupl o 11 procent na 141,2 miliardy krychlových metrů. V pondělí o tom podle agen…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.