Prodej aut v Číně může do roku 2020 dosáhnout 30 milionů

Prodej automobilů v Číně by mohl do roku 2020 stoupnout na zhruba 30 milionů automobilů ročně. Informovala o tom podle agentury Reuters největší americká automobilka General Motors (GM). Loni prodej aut v Číně vzrostl o zhruba pět procent na 24,6 milionu vozů.

„Okamžik nasycení (čínského automobilového trhu) přijde, bude to však pravděpodobně trvat ještě desetiletí,“ uvedl šéf divize GM China Matt Tsien. „Nadále jsme dost optimističtí ohledně růstových vyhlídek čínského automobilového sektoru,“ dodal.

Čína v roce 2009 díky silnému růstu prodeje vystřídala Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa. Loni se poptávka po autech v Číně ocitla pod zvýšeným tlakem v důsledku zpomalování růstu tamní ekonomiky. Situace na trhu se však zlepšila, když Peking začátkem října snížil daň z obratu u automobilů s objemem motoru do 1,6 litru.

V celém loňském roce tak prodej motorových vozidel v Číně nakonec vzrostl, ačkoli se během roku objevily obavy z prvního celoročního poklesu čínského automobilového trhu v tomto století. Loňský růst byl nicméně nejpomalejší od roku 2012.

 

Zdroj: ČTK

Prodej aut v Číně může do roku 2020 dosáhnout 30 milionů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. V Londýně otevřeli první restauraci nabízející jídlo z 3D tiskáren

  Byznys ·

  V Londýně koncem července na několik dní otevřela první restaurace na světě, jež zákazníkům nabízí jídla „vytištěná“ na 3D tiskárnách. Podnik s názvem 

  Cena americké ropy WTI kvůli obavám z nadbytečných dodávek surovin klesla pod 40 dolarů

  Byznys ·

  Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) včera klesla o zhruba čtyři procenta a poprvé od dubna se propadla pod částku 40 dolarů za barel. Investoři se o…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.