Problémové telefony Galaxy Note 7 by se mohly vrátit na trh

Chytré telefony Galaxy Note 7 by se mohly vrátit na trh. Stalo by se tak poté, co je loni jejich výrobce Samsung Electronics stáhl kvůli problémům s bateriemi. Podle sdělení firmy by se v některých regionech mohly v případě souhlasu regulačních úřadů prodávat jako renovované přístroje, píše agentura DPA.

Analýzy firmy Samsung i nezávislých odborníků u telefonů Galaxy Note 7 neodhalily kromě potíží s bateriemi žádné další problémy. To již dříve vyvolalo spekulace, že by firma mohla stažené telefony renovovat a prodávat, aby tak kompenzovala část ztrát, které jí přineslo jejich stažení z trhu, upozornila agentura Reuters.

Smartphone Galaxy Note 7 vstoupil na trh v srpnu a měl konkurovat nejnovějšímu telefonu iPhone americké společnosti Apple. Po několika dnech od zahájení prodeje se však začaly na sociálních sítích objevovat obrázky ohořelých přístrojů.

 

Související: Společnosti Apple se poprvé za pět let podařilo předstihnout Samsung

Začátkem září začal Samsung kvůli problémům s bateriemi telefony stahovat z trhu. Zákazníkům nabídl finanční kompenzaci nebo výměnu za opravenou verzi telefonu, jejíž baterie měly být bezpečné. Později se však objevily zprávy o vznícení už vyměněných přístrojů, což Samsung v říjnu přimělo k úplnému ukončení výroby a prodeje tohoto modelu.

Samsung Electronics je největším výrobcem chytrých telefonů na světě. Ve středu by měla jihokorejská společnost představit svůj nový vlajkový model Galaxy S8.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Problémové telefony Galaxy Note 7 by se mohly vrátit na trh Foto: Flickr.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.