Primátorka Krnáčová: Papírové kupony na MHD jsou záložním řešením

Na včerejší oznámení, že Praha chce od března opět zavést papírové kupony na MHD, reagovala primátorka Prahy Adriana Krnáčová, že se jejich tiskem chce město pojistit pro případ, že jí dojdou licence na výdej nových karet opencard. Zbývá jich zhruba 60.000. Krnáčová také řekla, že pro stávající držitele Opencard se nic nemění.

Podle primátorky je zbytečné vyvolávat paniku o přechodu na papírové kupony:„Nadále platí to, co jsme s kolegy deklarovali. Papírové kupóny nejsou komplexním řešením, které bychom chtěli brzy představit, nýbrž záložním.“ Pokud by licence pro výdej karet opencard došly, muselo by město podle ní kupovat nové v jednacím řízení bez uveřejnění. Podle zástupců dopravního podniku vystačí zbývajících 60.000 licencí minimálně do konce prázdnin.

Mluvčí firmy eMoneyServices (EMS), která vlastní práva k opencard, Martin Opatrný ale už v pátek řekl, že garantovat případný souběh obou systémů bez dohody s EMS není možné. 

Situaci kolem projektu opencard, který Prahu vyšel na minimálně 1,35 miliardy korun, bez výsledku řešilo již několik politických reprezentací.

 

Zdroj: ČTK

Primátorka Krnáčová: Papírové kupony na MHD jsou záložním řešením Foto: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.