Při požáru hotelu v centru Praze dva lidé zemřeli, osm zraněných

Při požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici na Novém Městě v sobotu zemřeli dva lidé. Osm lidí se zranilo, z toho čtyři těžce, tři z nich museli lékaři oživovat. Jeden člověk utrpěl středně těžká poranění a tři lidé lehká, uvedla mluvčí záchranné služby Jana Poštová. Mezi zraněnými jsou i dva hasiči, kteří ve špatně přístupném prostoru spadli, ale nejsou v ohrožení života. Hasiči evakuovali z budovy zhruba 40 osob, většinou cizince. Ti, kteří nebyli zraněni, odvezou autobusy dopravního podniku do nedaleké školy. Červený kříž jim tam ve spolupráci s magistrátem zajistí náhradní ubytování.

Mohlo by vás zajímat

Hasiči budovu stále prohledávají. Byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu, záchranná služba aktivovala traumaplán pro případ většího počtu zraněných. Na místě zasahují profesionální hasiči z celé Prahy. "Dobrovolné jednotky drží pohotovost na svých stanicích a pomáhají s pokrytím území hlavního města Prahy," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Požár byl ohlášen kolem 18:00, na místě zasahuje 16 jednotek. Zásah je podle Kavky mimořádně psychicky i fyzicky náročný. V budově nejde proud. Na místo dorazili ředitelé pražských hasičů i záchranné služby, soustrast pozůstalým a poděkování záchranným složkám vyjádřila primátorka Adriana Krnáčová.

Příčinu požáru vyšetřují vyšetřovatelé, které odhadnou i výši škody. Vyšetřování potrvá i v neděli. Policisté podle zpravodaje uzavřeli okolní ulice, k budově hotelu se kromě záchranných složek nikdo jiný nedostane.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Při požáru hotelu v centru Praze dva lidé zemřeli, osm zraněných Foto: ČTK/Šimánek Vít

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.