Při cestě ze cvičení se srazilo pět obrněnců Pandur

V Táboře Čekanicích dnes ráno havarovalo pět obrněných vozidel Pandur a civilní automobil. Nehoda se stala v ulici K Vodárně, když se obrněnci 42. mechanizovaného praporu vraceli zpět do posádky ze cvičení ve Vojenském újezdu Boletice. Zraněno bylo podle prvních informací devět vojáků a dva civilisté. Informoval o tom mluvčí generálního štábu Jan Šulc.  

Mohlo by vás zajímat

„Dle prvotní informace během nehody utrpělo zranění devět příslušníků Armády České republiky a dvě civilní osoby,“ uvedl Šulc.

Nehodu nyní šetří policie ve spolupráci s Vojenskou policií. Armáda k prošetření události také ustanovila komisi náčelníka generálního štábu.

Česká armáda má k dispozici 107 bojových vozidel Pandur. Uzpůsobeny jsou třeba jako bojové vozidlo pěchoty nebo jsou ve zdravotnické verzi. Všechny z nich jsou obojživelné.

Pandury měly v minulosti několik drobných nehod. Například v roce 2010 jednomu z nich při výcviku upadlo přední kolo. Podle tehdejšího vyjádření ministerstva obrany nebyla příčinou technická závada. V červnu 2014 se při výcviku v Hradišti na Karlovarsku jeden obrněnců převrátil, nikdo z vojáků nebyl vážně zraněn.

 

 

Zdroj: ČTK

Při cestě ze cvičení se srazilo pět obrněnců Pandur Foto: cs.wikipedia.org

reklama

Další články

  1. Facebookový stroj na prodeje z reklamy zpomaluje

    Byznys ·

    Americká společnost Facebook varovala, že se její nárůst reklamních příjmů výrazně zpomalí v příštích několika měsících. Po zveřejnění kvartálních výsledků to oznámil …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.