Prezident Zeman bude dnes v Tádžikistánu jednat o rozvoji hospodářských vztahů

Prezident Miloš Zeman bude dnes v tádžické metropoli Dušanbe jednat se svým tádžickým protějškem Imomalim Rachmonem a s premiérem Kohirem Rasulzadem o možnostech dalšího rozvoje bilaterálních vztahů. Oba prezidenti pak zahájí česko-tádžický podnikatelský seminář za účasti zástupců sedmdesátky českých firem.

Mluvčí tádžického ministerstva zahraničí Zemanovu cestu označil za významný podnět k dalšímu rozvoji vzájemných vztahů. Hodnota obchodní výměny mezi oběma státy loni dosáhla částky 3,4 milionu dolarů a letos se v prvních třech čtvrtletích oproti loňsku mírně snížila, napsala středoasijská agentura CA-News. Důvodem byl pokles tádžického exportu, dovoz z Česka se naopak ve stejném období o pětinu zvýšil.

Na podnikatelském semináři bude podle tádžické agentury Avesta věnována pozornost zejména spolupráci v energetice, zdravotnictví, strojírenství a petrochemii. Očekává se uzavření několika kontraktů.

Zeman se má v Dušanbe sejít i se šéfem dolní komory tádžického parlamentu Šukurdžonem Zuhurovem. Zpět do Prahy odletí ve čtvrtek.

 

Zdroj: ČTK

Prezident Zeman bude dnes v Tádžikistánu jednat o rozvoji hospodářských vztahů Foto: ČTK: Prezident Miloš Zeman, Astana, Kazachstán, 25. 11. 2014

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.