Prestižní HR Award získala už devátá česká výzkumná organizace

Biologické centrum Akademie věd ČR získalo evropský certifikát HR Excellence in Research Award. Stalo se tak devátou českou organizací, která toto prestižní ocenění získala. HR Award uděluje Evropská komise a podle Aleše Vlka z portálu Vědavýzkum.cz může oceněným institucím přilákat zájem zahraničních pracovníků nebo bonifikaci v soutěži o další finanční prostředky.

Evropská komise uděluje prestižní ocenění HR Excellence in Research Award výzkumným organizacím či poskytovatelům, kteří naplní 40 principů v rámci přípravy a realizace své politiky rozvoje lidských zdrojů. V České republice toto ocenění získalo už 9 subjektů.

„Cílem tohoto ocenění je podpořit organizace, které chtějí nabídnout transparentní a vhodné podmínky nově příchozím výzkumníkům – ať už v rámci nového pracovního úvazku nebo v rámci realizaci výzkumného projektu“, říká Aleš Vlk.

Evropská komise na svých stránkách uvádí, že zatím toto ocenění získalo na 460 organizací. Například 101 je jich z Velké Británie a 83 z Polska. V Česku byly zatím úspěšné především veřejné vysoké školy a jejich součásti – Mendelova univerzita v Brně, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Univerzita Karlova, dvě součásti Západočeské univerzity v Plzni (Fakulta elektrotechnická a Nové technologie výzkumné centrum) a dvě součásti Masarykovy univerzita – Přírodovědecká fakulta a Středoevropský technologický institut (CEITEC). Z ústavů Akademie věd ocenění obdržely Ústav fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského a Biologické centrum v Českých Budějovicích.

„Ocenění může přinést zvýšenou prestiž v očích zahraničních zájemců o práci a přináší bonifikaci v soutěži o další finanční prostředky. Důležité je také, že si výzkumné organizace mohou udělat v těchto věcech pořádek a systém, protože oblast rozvoje lidských zdrojů byla ve výzkumu často podceňována“, doplňuje Aleš Vlk.

 

 

 

Zdroj: YRN

Prestižní HR Award získala už devátá česká výzkumná organizace

reklama

Další články

  1. Před 171 lety položil Karl Marx základy komunismu

    Společnost ·

    „Filosofové svět pouze různě vykládali, jde však o to jej změnit“. Tuto větu prohlásil Karl Marx a svá slova skutečně naplnil. Konkrétně pak především díky Manifestu k…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.