Premiér Sobotka je nespokojen i s ministrem dopravy Ťokem

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je nespokojen i s prací ministra dopravy Dana Ťoka (ANO). Deníku právo řekl, že by mohl Ťok odvádět lepší práci. Uvažoval by o jeho výměně, kdyby mohl dělat revizi i u členů vlády z koaličních stran. Vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš už ale dříve řekl, že se změnami ministrů nominovaných hnutím nepočítá.  

Sobotka v pátek odvolal dva ministry nominovanými ČSSD. Jde o ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera. Němečka ve funkci nahradí ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík, Dienstbiera poslanec Jan Chvojka.

Podle řady komentátorů jsou Sobotkovy změny dárkem pro Babiše a potažmo i pro prezidenta Miloše Zemana. To ovšem naznačují i sami odvolaní ministři na svých Twitterech. Dienstbier ostře vystoupil proti avizovaným změnám ve vládě už ve čtvrtek. Tvrdil, že ho z vlády chtěla dostat část strany:

Twitter

Němeček zase uvedl, že zdravotnictví bránil před Babišovými záměry privatizace. Podle deníku Právo pak jeho odvolání vyvolává kritiku uvnitř strany. Například šéf ČSSD v Moravskoslezském kraji a bývalý hejtman Miroslav Novák jeho odchodu lituje. Dále uvedl, že za Němečkem a jeho prací stojí. Rozmrzelost naznačil i šéf senátorského klubu ČSSD a starosta Bohumína Petr Vícha.

Twitter

Twitter

 

 

 

Zdroj: Zet, ČTK

 

 

Premiér Sobotka je nespokojen i s ministrem dopravy Ťokem Foto: Dan ŤOK; Zdroj: ČTK/Šulová Kateřina

reklama

Další články

  1. Sedm trendů v online marketingu pro rok 2016

    Byznys ·

    Oblast online marketingu je složitá a nestálá. Každý rok dochází ke změnám, které přicházejí ruku v ruce s novým hardwarem, softwarem nebo příchodem inovativní společn…

  2. Rusko zablokuje stránky LinkedIn

    Byznys ·

    Ruský soud ve čtvrtek potvrdil rozhodnutí o zablokování sociální sítě LinkedIn v zemi kvůli porušování zákona o uchování dat. Informaci oznámila ruská tisková agentura…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.