reklama

„Před pár lety chtěli všichni dělat technologie, dnes chtějí lidé pestřejší svět,“ říká Křížová

Ačkoliv na světě vznikají každým dnem další a další technologické vymoženosti, mnohé z nich nemají na to stát se úspěšným byznysem. Malí a střední podnikatelé mají nyní mnohem více šanci uspět s kreativními projekty a společnosti vytvářející něco hmatatelného. Myslí si to alespoň investorka a mentorka Margareta Křížová, která moderuje na rádiu Zet pořad Podnikání od A do Zet.

Další díly pořadu

„Vidím na trhu spoustu projektů, které na trhu vůbec nemají šanci přežít. Jsou to takové technologické rádoby další Facebooky. Facebooky pro psy a pro další a další skupiny,“ řekla Křížová při bilancování svého pořadu. Přiznala, že má raději takové podnikání, kde se něco tvoří. Zároveň v nich ale vidí i větší potenciál. Najít totiž skulinu na trhu v oblasti technologií a softwarů je v dnešní době mnohem těžší než dříve. Opomenuty jsou naopak takové projekty, které řeší běžné problémy zákazníků. „Úspěšný byznys je úspěšný proto, že řeší problém spotřebitelů. Dnes málokdo řeší problém, že nemůže najít aplikaci, kterou hledá,“ dodala.

Lidé se dnes také nebojí jít do kreativních projektů, které mohou zasáhnout jen omezenou část spotřebitelů. I takové si Margareta Křížová do svého pořadu přizvala a namátkou uvedla například Klub Pánů z Ponožkovic, kde má zákazník ze členství každý měsíc nové designové ponožky. „Dnes chtějí lidé pestřejší svět a na to ty podnikatelské záměry mohou docela dobře zareagovat,“ uvedla.

Křížová ale také upozornila, že podnikání není jen o úspěších. Jsou tam i prohry a slzy. I na ně se totiž svých hostů ptá. Nejčastější podnikatelské chyby pak vidí ve dvou extrémech. „Buď je to přílišná opatrnost, kdy se člověk bojí roztáhnout křídla, nebo je pak ten druhý extrém, že to lidi přepálí a počítají, že nárůst zákazníků bude každý měsíc o padesát procent,“ řekla.

 

 

Celý rozhovor s investorkou Margaretou Křížovou, která na rádiu Zet moderuje pořad Podnikání od A do ZET si můžete poslechnout v playeru výše.

Premiérový díl pravidelného pořadu Podnikání od A do ZET si můžete naladit na rádiu Zet každé druhé úterý krátce po 9:45 na těchto frekvencích

 

Zdroj: Zet

 

„Před pár lety chtěli všichni dělat technologie, dnes chtějí lidé pestřejší svět,“ říká Křížová Foto: Margareta KŘÍŽOVÁ / Facebook

reklama

Další články

  1. BBC: Bílý dům uklidňoval Čínu kvůli Trumpovi

    Společnost ·

    Bílý dům se pokusil uklidnit čínské vládní představitele v souvislosti s telefonátem, který absolvoval nově zvolený prezident Donald Trump s tchajwanskou prezidentkou …

  2. BBC: Trump útočil ve svých tweetech na Čínu

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump publikoval sérií tweetů, v nichž kritizoval Čínu za její měnovou politiku a její aktivity v Jihočínském moři. Čína si na Trumpovy výrok…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.