Práce letových dispečerů může být jednodušší díky česko-slovenskému startupu

Česko-slovenský startup NG Aviation pracuje na vývoji mapového softwaru, jehož cílem je urychlení komunikace letových dispečerů. Díky efektivnějšímu řízení mohou letiště zároveň zvýšit svoji kapacitu a ušetřit na palivu, které letadla spotřebují v rámci čekání na start. Na rádiu Zet o tom hovořil výkonný ředitel firmy NG Aviation Marek Franko. 

Také vám vadí nekonečné čekání v letadlech na ranvejích? Tento problém může být brzy minulostí. Má tomu pomoci československý startup NG Aviation.

Má se jednat o prospěšnou aplikaci, která ušetří peníze aerolinkám, uklidní nervózní cestující a v neposlední řadě pomůže i samotnému letišti. To totiž díky naplánovaným odletům bude moci zvýšit své kapacity. Důsledkem toho mu to umožní uzavřít obchody s více leteckými společnostmi. 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s výkonným ředitelem firmy NG Aviation Markem Franko. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Práce letových dispečerů může být jednodušší díky česko-slovenskému startupu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Cena ropy se pohybuje na úrovni dvouletých maxim

  Společnost ·

  Ropa v úterý na světových trzích mírně podražila a ceny se nacházejí v blízkosti nejvyšších hodnot za dva roky. Obchodníci počítají s tím, že Organizace zemí vyvážejíc…

 2. Brno nově figuruje v síti kreativních měst UNESCO

  Společnost ·

  Brno nově figuruje v síti kreativních měst UNESCO. Po Praze se tam tak dostalo jako druhé v ČR. Síť se celkově rozšířila o 64 měst z 44 zemí světa. Na 

  SPD nepodpoří vznik Babišovy menšinové vlády

  Společnost ·

  Šéf hnutí ANO Andrej Babiš na úvodu úterní večerní schůzky požádal zástupce hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) o podporu své menšinové vlády. Novináře o tom po jed…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.