Pražská správa služeb podle ÚOHS chybovala v zakázce

Správa služeb hlavního města Prahy chybovala v šestnáctimilionovém tendru, ve kterém hledala poskytovatele právních služeb. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže část zakázky zrušil. Správa služeb postupovala podle úřadu diskriminačně.

Rozhodnutí je podle ÚOHS pravomocné. Správa služeb hlavního města Prahy se proti němu neodvolala.

Správa služeb hlavního města Prahy vypsala tendr letos v lednu. Zakázka byla rozdělena na dvě části. První z nich se týkala vymáhání pohledávek a druhá, kterou ÚOHS zrušil, běžné agendy.

Podle ÚOHS správa služeb postupovala diskriminačně při nastavení kvalifikačních kritérií. Údajně neodpovídaly druhu, rozsahu a složitosti zakázky.

„Zadavatel požaduje v daném případě prokázat skutečnost, která není pro řádné plnění zakázky nezbytná,“ uvedla v rozhodnutí místopředsedkyně ÚOHS Eva Kubišová.

Podle ÚOHS byly neodůvodněně diskriminováni někteří dodavatelé. Správa služeb hlavního města Prahy zatím nemůže v tendru pokračovat. Může jej ale vypsat znovu se změnou podmínek na kvalifikaci uchazečů. ÚOHS se případem začal zabývat na základě podání Advokátní kanceláře Brož, Sedlatý s.r.o. a konkurenční Fiala, Tejkal a partneři. Obě firmy byly z tendru vyřazeny pro nesplnění kvalifikace.

Zdroj: ČTK

Pražská správa služeb podle ÚOHS chybovala v zakázce Foto: uohs.cz

reklama

Další články

 1. Google představil předplacenou platební kartu

  Tech ·

  Americká internetová společnost Google představila vlastní předplacenou debetní kartu, která umožní zákazníkům nakupovat v obchodech a vybírat hotovost z bankomatů…

 2. NKÚ se od ledna zapojí do vládních schůzí

  Společnost ·

  Kabinet dnes schválil změnu svého jednacího řádu, která má více zapojit Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) do projednávání jeho kontrolních závěrů na vládních schůzíc…

 3. Dánové jsou nejšťastnějším národem na světě

  Společnost ·

  Jsou nejzadluženější na světě, mají dlouhé zimy a dlouhé noci a dožívají se nižšího věku než někteří obyvatelé Středomoří. Nicméně jsou Dánové již dlouho a podle ně…

 4. Fed hodlá pokračovat v uvolněné politice

  Byznys ·

  Americká centrální banka (Fed) bude pokračovat v mimořádně uvolněné měnové politice, dokud to bude zapotřebí. Úrokové sazby by mohla držet blízko nuly i poté, co m…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.