Pražská burza opět oslabila, důvodem je propad akcií KB a Monety

Pražská burza ve středu znovu oslabila. Index PX se snížil o 1,59 % na 919,18 bodu. Oslabení burzy způsobil zejména propad ceny akcií Komerční banky a Moneta Money Bank. Informace vycházejí z výsledků obchodování na webu burzy.

Ztrácela většina hlavních emisí pražské burzy. Nejvýraznější propad a zároveň druhý největší objem obchodů zaznamenaly cenné papíry Komerční banky. Oslabily o 4,16 procenta na 896,10 koruny. Jeden z nejvýraznějších poklesů postihl i akcie Monety, které byly z hlavních emisí nejobchodovanějšími. Ztratily 2,72 procenta na 85,75 koruny.

Pouze tři ze 14 hlavních emisí si polepšily. Nejvíce zdražily akcie výrobce nápojů Kofola ČS, a to o 1,67 procenta na 396,50 koruny.

Česká měna ve středu stagnovala k euru a zpevnila vůči dolaru. Koruna posílila k dolaru oproti předchozímu závěru o 13 haléřů na 24,75 korun za dolar. K euru sice oslabila, ale pouze o jeden haléř na 27,03 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

 

Zdroj: ČTK

Pražská burza opět oslabila, důvodem je propad akcií KB a Monety Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.