Pražská burza dopoledne dosáhla více než dvouletého maxima

Pražská burza dosáhla dopoledne více než dvouletého maxima. Index PX stoupl do 11:00 o 0,54 procenta na 1048,17 bodu. Na vyšší úroveň se dostal naposledy v lednu 2013. Vyplývá to z výsledků burzy. Objem obchodů je ale zatím nízký, takže do závěru obchodování se může situace na burze ještě změnit.

Ve čtvrtek pražský burzovní index stoupl díky růstu o 1,1 procenta na více než roční maximum. Dnes ale burze stačilo i mnohem mírnější posílení, aby dosáhla nejlepšího výsledků za více než dva roky. V průběhu dne se ovšem může vývoj na burze změnit. Objem obchodů na burze totiž dopoledne činil jen zhruba 200 milionů korun, zatímco obchody za celý den během března přesáhly někdy i miliardu korun.

Posílení burzy nejvíce podpořily akcie Komerční banky a energetické firmy ČEZ, se kterými se obchodovalo v největších objemech. Komerční banka posílila o 0,99 procenta na 5723 korun za akcii a cenné papíry ČEZ podražily o 0,78 procenta na 632,7 koruny. Nejvýraznější růst zaznamenaly akcie operátora O2, a to o dvě procenta na 204 korun. Obchodovalo se s nimi ale výrazně méně než s akciemi Komerční banky a ČEZ.

V červených číslech byly pouze tři ze 14 hlavních emisí - mediální skupina CME, likérka Stock a petrochemický holding Unipetrol. Nejvýrazněji klesla cena akcií CME, které se propadly o 1,75 procenta na 67,2 koruny.

Česká měna dopoledne posílila k dolaru a stagnovala k euru. Koruna do 11:00 oproti čtvrtečnímu závěru zpevnila k dolaru o 12 haléřů na 25,72 Kč/USD. K euru sice v porovnání s předchozím závěrem oslabila, ale pouze o jeden haléř na 27,45 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

 

Zdroj: ČTK

Pražská burza dopoledne dosáhla více než dvouletého maxima Foto: ČTK/Volfík René

reklama

Další články

 1. Řecko představí seznam plánovaných reforem

  Byznys ·

  Řecko v následujících dnech odhalí svým evropským partnerům seznam plánovaných reforem. Po několikahodinovém jednání s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem se zástupci …

 2. Aerolinky Ryanair otočily, do USA létat nebudou

  Byznys ·

  Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair podle BBC opouští plány na přepravu lidí mezi Evropou a Severní Amerikou. Stalo se tak jen několik dní poté, co její sp…

 3. Zisk italského Enelu se loni propadl o 84 procent

  Byznys ·

  Největší italská energetická společnosti Enel prudce klesl čistý zisk. Za loňský rok se propadl o 84 procent na 517 milionů eur (zhruba 14 miliard Kč). Hospodářské výs…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.