Praha si půjčí přes dvě miliardy korun od EIB kvůli dostavbě metra

Praha chce vyčerpat zbylé více než dvě miliardy korun z jedenáctimiliardové půjčky, kterou má u Evropské investiční banky (EIB). Peníze půjdou na rozvoj dopravní infrastruktury.

Evropská investiční banka nabídla až 11 miliard korun na dobu 30 let s odkladem splatnosti šest let. Vedení Prahy původně tvrdilo, že všechny peníze čerpat nebude. Nyní je ale zřejmé, že úvěr využije v plné výši.

Výstavba prodloužení trasy metra A z Dejvické do Motola by měla být dokončena příští rok. Náklady na stavbu jsou v cenách roku 2008 odhadovány na zhruba 18,5 miliardy korun, při přepočtení k roku dokončení by měly činit asi 21,1 miliardy korun. Přes 280 milionů eur (asi sedm miliard korun) by měla Praha získat právě z evropských fondů.

Zdroj: ČTK

Praha si půjčí přes dvě miliardy korun od EIB kvůli dostavbě metra Foto: CTK.cz

reklama

Další články

  1. Domažlice nabídnou o víkendu Chodské slavnosti

    Společnost ·

    Slavnosti jsou tradičně spojovány s Vavřineckou poutí, při které je tradičně také vysluhována mše pod širým nebem na Veselé hoře - Vavřinečku. Dále na pěti pódiích vystou…

  2. Soud s Rathem přilákal dav novinářů i veřejnost

    Společnost ·

    Desítky novinářů, ale i veřejnost se přišly podívat na první líčení se skupinou jedenácti obviněných v čele s bývalým hejtmanem Středočeského kraje Davidem Rathem. Chodba…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.