Praha hledá podle Krnáčové způsob, jak zaplatit dluhy za Opencard

Praha hledá způsob, jak splatit dluhy firmě eMoneyServices (EMS) za podporu Opencard. Začne se o tom bavit s právníky. Řekla to primátorka Prahy Adriana Krnáčová (ANO). Obě dvě strany se neshodnou na výši dluhu. Podle EMS dosahují nejméně výše 170 milionů korun. S tím však město nesouhlasí. Přesnou částku však Krnáčová nezveřejnila. 

Na otázku, zda chce Praha pokračovat v projektu Opencard, či nikoli, odpověděla primátorka vyhýbavě. „Zatím neuvažujeme, že bychom jeli jen touto jedinou cestou pořizování si jízdenek... samozřejmě máme i jiné plány, které v tomto okamžiku nechceme sdělovat,“ uvedla.

EMS podle ní nechce prodat zdrojové kódy, které by Praze umožnily převzít správu systému. Mluvčí EMS Martin Opatrný tvrdí, že firma nechce prodat pouze zdrojové kódy, chce diskutovat i o prodeji licencí a autorských práv.„Chceme jednat o komplexním řešení,“ řekl.

Kartu Opencard vlastní asi 1,2 milionu cestujících a vyšla na zhruba 1,35 miliardy korun. Praha má s projektem dlouhodobé problémy. Potýká se s údajně nevýhodnými smlouvami z minulosti. EMS kromě 170 milionů žádá po městě také další částku za technickou podporu systému v uplynulém půlroce. Konkrétní způsob, jak se město s dluhy vypořádá, Krnáčová neuvedla. „Jakým způsobem je možné narovnat tento nesoulad, budeme řešit s právníky,“ řekla. Závazky Prahy vůči EMS řeší soud.

Praha chce podle primátorky na dalším setkání s EMS řešit právě podporu systému, smlouva skončila vloni, EMS kvůli dluhům města od projektu odstoupila na konci ledna. „Požadavek EMS je paušál, my bychom rádi šli jinou cestou. Ustavíme soudního znalce a ohodnotíme tu práci, která souvisí s podporou,“ řekla Krnáčová.

Zda a jak dlouho bude Opencard bez podpory EMS fungovat, není jasné. Problémy mohou nastat zejména pro žadatele o novou Opencard. To po výpadku z minulého týdne připustila i Krnáčová. Dnes pouze zopakovala, že pro držitele Opencard se nic nemění. „Naše stanovisko je stále stejné, za fungování Opencard neručíme, určitě ne do doby, než Praha přejde od slov k činům,“ řekl Opatrný.

Další jednání s EMS je naplánováno na 16. února.

 

Zdroj: ČTK

Praha hledá podle Krnáčové způsob, jak zaplatit dluhy za Opencard Foto: ČTK: Lidé čekají frontu na Opencard

reklama

Další články

  1. Nespolehlivých plátců DPH je mezi firmami 165

    Byznys ·

    Počet nespolehlivých plátců v registru plátců daně z přidané hodnoty (DPH) stoupl do února na 165 firem. Oproti listopadu jde o desetiprocentní nárůst. Téměř 70 procen…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.