Praha dnes začne vydávat novou kartu na MHD Lítačku

Praha dnes začne vydávat novou kartu MHD Lítačka ve Škodově paláci. Pilotní projekt Lítačky potrvá do června. Náklady na zavedení zelené karty, která má nahradit problematickou opencard, odhaduje město do deseti milionů korun. Opencard, kterou vlastní 1,2 milionu lidí, vyšla na asi 1,7 miliardy korun.

Karty bude magistrát vydávat v pondělí a ve středu od 8:00 do 20:00, v úterý a ve čtvrtek od 8:00 do 18:00 a v pátek od 8:00 do 15:30.

Každý, kdo bude chtít elektronickou tramvajenku, dostane Lítačku. Majitel opencard může svou kartu nadále využívat až do ukončení její platnosti. Bude na ni také možné nahrávat kupony MHD. Při vypršení platnosti opencard převede Praha ve Škodově paláci platný kupon na Lítačku.

Lítačku bude spravovat městská firma Operátor ICT. Software Prahu vyšel na asi 1,5 milionu korun, další náklady město dosud oficiálně nevyčíslilo.

 

Zdroj: ČTK

Praha dnes začne vydávat novou kartu na MHD Lítačku Foto: ČTK/Kamaryt Michal

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.