Praha by se mohla stát pro čínské aerolinky jedním z hlavních evropských uzlů

Pražské letiště by do budoucna mohlo být pro čínské aerolinky druhým nejdůležitějším přistávacím bode v Evropě. Letiště v Paříži či Londýně jsou totiž dražší a ve srovnání s Prahou mají nevýhodu i v delších přestupových časech. Na úterním Čínském investičním fóru to uvedl předseda představenstva Českého aeroholdingu Václav Řehoř. Podle premiéra Bohuslava Sobotky by na jaře příštího roku mohlo být zavedeno nové letecké spojení mezi Prahou a Šanghají.

Podle propočtů letiště existuje kromě Šanghaje potenciál na zavedení přímé linky z Prahy do čínských měst Kanton a Čcheng-tu. Letiště o tom nyní jedná s čínskými leteckými společnostmi. „Všechna tato tři města jsou podle nás, podle propočtů, připravena k tomu, aby měla svoji přímou linku,“ uvedl Řehoř.

Linka mezi Prahou a Šanghají připravovaná ve spolupráci s čínským leteckým přepravcem China Eastern by podle premiéra Sobotky měla rozšířit spojení České republiky s Čínou. V září byl zahájen provoz přímého leteckého spojení mezi Prahou a Pekingem, který provozuje čínská společnost Hainan Airlines. Ruzyně od září zároveň nabízí služby čínsky mluvících asistentek pro pasažéry.

Podle předsedy Asociace cestovních kanceláří České republiky Viliama Sivka míří do Česka 0,3 procenta z celkového počtu 100 milionů čínských turistů. Do České republiky loni přijelo o pětinu více čínských turistů než v roce 2013, celkem 211 000. Letos by to mohlo být až 300 000.

 

Zdroj: ČTK

Praha by se mohla stát pro čínské aerolinky jedním z hlavních evropských uzlů Foto: Nataliya Hora / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.