Praha bude mít ode dneška další přímé letecké spojení s Čínou

Praha bude mít ode dneška další přímé letecké spojení s Čínou. Po linkách do Pekingu a Šanghaje budou letadla Sichuan Airlines do české metropole létat také z města Čcheng-tu. První spoj přistane na letišti v Ruzyni dnes.

Zatím jde o dva charterové lety s přistáním dnes a 5. března. „Jednání dále probíhají, rozhodnutí o další podobě spojení mezi Prahou a Čcheng-tu však stále závisí na získání potřebných povolení od čínských úřadů,“ uvedla na začátku února mluvčí pražského letiště Marika Janoušková.

Letecké spojení mezi Prahou a Šanghají začne fungovat od 2. dubna. Letadla společnosti China Eastern Airlines budou na trase létat třikrát v týdnu v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Koncem loňského září spustil přímé letecké spojení mezi Prahou a Pekingem dopravce Hainan Airlines.

Počet cestujících mezi Prahou a Čínou dosáhl loni 50 000, meziročně o 46 procent více. Největší zájem je o Šanghaj (22 300 cestujících), Peking (18 800) a Kanton (2900).

Čínští turisté v Česku loni poprvé utratili ze zahraničních návštěvníků ze zemí mimo EU nejvíc. Jejich podíl na útratách turistů ze států mimo unii stoupl na 25 procent, předloni to bylo 14 procent. Vyplývá to z údajů společnosti Global Blue, která turistům ze zemí mimo EU zprostředkovává vracení DPH. Do Česka loni přijelo 285 000 Číňanů, meziročně o 74 000 víc.

 

 

Zdroj: ČTK

Praha bude mít ode dneška další přímé letecké spojení s Čínou Foto: nanka / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ceny v průmyslu klesly v lednu meziročně o 3,4 %

    Byznys ·

    Ceny v průmyslu v rámci České republiky se v lednu meziročně snížily o 3,4 procenta po prosincovém poklesu o 2,9 procenta. V meziměsíčním srovnání se ceny v průmyslu s…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.