PPF uvolní akcie společností O2 a CETIN celkem za 254 korun

Investiční skupina PPF nabídne obě akcie rozdělených společností O2 Czech Republic a CETIN dohromady za 254 korun. Nabízená cena se tak v rámci dobrovolného odkupu pohybuje na částce o 76 korun vyšší, než za kolik byly akcie O2 obchodované na pražské burze před rozdělením obou firem. Jednu akcii operátora O2 nabízí PPF za 78 korun, za akcii CETIN požaduje 176 Kč. PPF to v pondělí uvedla v tiskové zprávě. 

Písemný návrh na dobrovolný odkup akcií obdrží všichni akcionáři O2 a CETINu po 15. červnu. „Chápeme, že pro mnohé - zejména menší akcionáře - není stav, kdy společnost, do které investovali, prochází vpravdě revolučními změnami, příliš komfortní. Rozumíme, že někteří akcionáři jsou nervózní z cenových výkyvů akcií na veřejném trhu, není však v silách PPF zajistit, aby k nim nedocházelo,“ odůvodnila nabídku na odkup předsedkyně představenstva PPF Kateřina Jirásková.

Nabídku podá společnost PPF A4 B.V. Skupina PPF Petra Kellnera vlastnila v O2 před rozdělením firmy zhruba 85 procent akcií. Majoritní podíl 65,9 procenta koupila na začátku loňska od španělské Telefóniky, další akcie získala v rámci povinného odkupu nebo později vykoupením podílů od významných minoritních akcionářů a také od drobných akcionářů. PPF nedávno oznámila, že nebude usilovat o stažení akcií O2 z burzy.

Akcionáři mohou v případě nejasností od 15. června volat v pracovních dnech mezi 08:00 a 16:00 na telefonní čísla 723 903 317, 721 427 394 nebo 720 346 427, kde jim poradí operátoři. Popis, jak nabídnout akcie k prodeji, najdou také na webu www.vykupo2.cz.

O2 Czech Republic se na maloobchodního operátora O2 a velkoobchodního provozovatele pevných a mobilních sítí a datových center CETIN rozdělila k 1. červnu. PPF o tom svými hlasy majoritního vlastníka rozhodla na valné hromadě na konci dubna.

Původní O2 v letošním prvním čtvrtletí meziročně zdvojnásobila čistý zisk na 1,2 miliardy korun. Konsolidované výnosy se zvýšily o téměř čtyři procenta na 11,2 miliardy Kč. Za růstem byl podle firmy zlepšující se trend ve spotřebě zákazníků, růst datových výnosů v mobilním segmentu i výsledky dceřiné O2 Slovakia.

O názorech ohledně odštěpení společností O2 Czech Republic a CETIN hovořil před týdnem na rádiu ZET akciový analytik České spořitelny Petr Bártek. Výhledy na investování těchto akciových titulů si můžete přečíst ZDE.

 

Zdroj: ČTK

PPF uvolní akcie společností O2 a CETIN celkem za 254 korun

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.