PPF prodala prostřednictvím pražské burzy 0,84 % akcií O2

Investiční skupina PPF včera prodala přes pražskou burzu 0,84 procenta akcií telekomunikačního operátora O2. Její podíl se tak snížil na 84,06 procenta, zatímco transakce skupině přinesla více než 670 milionů korun. PPF chce prodejem části svého podílu zvýšit likviditu akcií O2. 

„PPF chce v souladu se svoji investiční strategií podporovat zvýšení likvidity akcií O2,“ uvedl mluvčí PPF Radek Stavěl. Celkem prodala 2 620 134 akcií O2 Czech Republic.

Skupina tak podle svého mluvčího reagovala na návrat akcií O2 do prestižní skupiny MSCI indexů, který vyvolal krátkodobý výrazný převis poptávky po akciích O2. Prodej podle PPF nic nemění na skutečnosti, že akcie O2 Czech Republic jsou pro skupinu dlouhodobou finanční investicí. „Rovněž zde není žádná přímá vazba mezi současnou tržní cenou a pohledem PPF na fundamentální hodnotu akcií O2,“ podotkl Stavěl.

Skupina PPF zařazení akcií O2 zpět do indexů MSCI vítá, neboť tyto indexy jsou sledovány mezinárodními institucionálními investory a jsou indikátorem kvality, dodal.

Na pražské burze včera O2 skončila obchodování na kurzu 257,50 koruny za akcii, což bylo oslabení o 1,34 procenta, a prodalo se jich za více než 1,3 miliardy korun. Akcie O2 od začátku prosince nahradí v prestižním systému akciových indexů MSCI textilku Pegas.

PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, pojišťovnictví, maloobchodní služby, nemovitosti až po zemědělství. Skupina působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. Podle údajů k polovině roku vlastní aktiva ve výši 21,3 miliardy eur (zhruba 576 miliard Kč).

 

Zdroj: ČTK

PPF prodala prostřednictvím pražské burzy 0,84 % akcií O2 Foto: 360b / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.