PPF koupí českou divizi Telefóniky za 2,5 miliardy eur

Investiční skupina PPF je připravena převzít kontrolní podíl v české divizi Telefónica Czech Republic za zhruba 2,5 miliardy eur (64,6 miliardy Kč). S odvoláním na dva informované zdroje to uvedl deník Financial Times.

Dohoda by prý mohla být dokončena dnes a oznámena na začátku tohoto týdne. Španělská telekomunikační společnost Telefónica má v české divizi devětašedesátiprocentní podíl. Tržní hodnota tohoto podílu činí podle dřívějších zpráv zhruba 68 miliard korun.

Zdroje agentury Bloomberg již na konci října uváděly, že Telefónica a skupina PPF Petra Kellnera se blíží k dohodě o prodeji tohoto podílu. Podle slovenského webu spectator.sme.sk by dohoda o prodeji měla být být oznámena v druhé polovině listopadu.

Telefónica je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb v Evropě, jedničkou je nyní rovněž na trhu v České republice. Firma se ale potýká s vysokým zadlužením, což ji už donutilo k prodeji některých aktivit. Společnost navíc čelí negativním dopadům dluhové krize v eurozóně na poptávku.

Zdroj: ČTL

PPF koupí českou divizi Telefóniky za 2,5 miliardy eur Foto: ppf.cz

reklama

Další články

  1. Automobilový trh v USA v říjnu výrazně oživil

    Byznys ·

    Americký automobilový trh v říjnu po zářijovém poklesu navzdory ochromení vládních úřadů výrazně oživil. Silně rostl prodej vozů všech tří domácích výrobců General …

  2. Americký AT&T se zajímá o převzetí Vodafonu

    Byznys ·

    Největší americký telekomunikační operátor AT&T zkoumá několik strategií vedoucích k případnému převzetí britského mobilního operátora Vodadone Group v následuj…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.