„Poznal jsem a poznám šlágr,“ říká Karel Vágner

Nerad prohrává, co slíbí to vždy dodrží a je důsledný. Řeč je o novém hostu pořadu Myšlení první ligy Karlu Vágnerovi. Úspěšného hudebního skladatele jako vždy zpovídal kouč, mentor a bývalý prezident Microsoftu pro Evropu Jan Mühlfeit. Vágner rovněž říká, že má a vždy měl čich na rozeznání šlágru. 

Kdo vás v mládí nejvíce inspiroval?

Nemám v tom vůbec žádné dilema. Byli to rodiče. Měl jsem nádherné rodiče. Maminka krásně zpívala, byla náčelnicí Sokola, měla obrovské charisma. Táta byl zase hrozný bourák. On totiž jako sedmnáctiletý kluk odešel z Roztoků u Křivoklátu. Jako dobrodruh odešel na moře a zastřelili Ferdinanda. On byl ročník 1895 a zůstal tam jako válečný námořník u rakouské mariny. Vyvinulo se to tak, že byl přímým účastníkem námořnické vzpoury v boce Kotorské. Oni ho tam poté předělili na odborníka na centrování vrtulí u hydroplánu na Ostrově svaté Kateřiny. On se poté za velmi dramatických okolností dostal se svým kamarádem mechanikem do Čech a byl u založení Československého letectva. Mám ještě fotky, kterých letů se táta zúčastnil. To byly ještě trojplošníky italské Caproni.

Jaké silné stránky vám pomáhají v tom, co děláte?

Mám takovou knihu, kterou jsem tak nazval. Jmenuje „Nerad prohrávám, ale umím i to“. Nerad prohrávám, rád bojuji do posledního dechu. Kolikrát, když vidím, jak se hraje o poháry ve fotbale, tak přitom normálně umírám. Kluci, kteří mají všechno výborně zaplacené a měli by jezdit po zadku, tak nejezdí. Kolikrát to prochodí. I zahraniční hvězdy, které sem teď přišly, tak se mi zdá, že tolik neriskují. Potom si myslím, že je to důslednost. Co se týče mé branže, tak si myslím, že dodnes poznám a poznal jsem šlágr. To docela umím, nevím proč, ale to mi dal pán bůh. A ještě řeknu poslední vlastnost. Neexistuje, když si bez smlouvy s někým plácnu, abych to někdy nedodržel. To se nikdy nikdo ode mě nedočká. Když to ale udělá mně, tak to těžce nesu a ten člověk pro mě více méně končí. Podání ruky u mě absolutně platí.

Vy jste i úspěšný otec? Jak jste své děti vychovával? Šel jste na to jinou cestou?

Jedna z věcí, na které jsem trval, byla angličtina. Všechny moje děti mluví anglicky a někteří velmi dobře. Nejstarší Kája třeba studoval v Americe a mluví jako rodilý mluvčí. Kuba se po světě naučil s těmi svými anglicky mluvícími novináři. Mluví velice dobře, já jsem to zjistil nakonec, až když jsem viděl, jak Kuba mluvil dobře na CNBC. Tereza studovala v Anglii, studovala také ve státech v Dallasu akademii. Andulka, která tancuje v Národním divadle balet, tak tam není třeba skoro žádných slov. Tam musí totiž mezi sebou mluvit anglicky. Navíc Tereza s Pepou studovali anglické gymnázium. Nejmladší Barunka mluví už taky a posílám ji na prázdninové kurzy. 

Článek obsahuje pouze část rozhovoru. Celý rozhovor Jana Mühlfeita s Karlem Vágnerem si můžete poslechnout v playeru výše.

Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45. 

Zdroj: Zet

„Poznal jsem a poznám šlágr,“ říká Karel Vágner Foto: Zet / Karel Vágner a Jan Mühlfeit

reklama

Další články

1. Trump omezuje vstup do USA dalším zemím

Společnost ·

Americký prezident Donald Trump přijímá nová protiimigrační opatření, zahrnující nově tři další státy. Zákaz cestovat do Spojených států se tak podle tiskových agentur…

2. Vláda ČR se dnes pochválí

Společnost ·

Zrušení druhého pilíře důchodového systému, poplatků za recept na léky a u lékaře, přijetí zákona o státní službě nebo zvyšování platů a minimální mzdy zařadí vláda pr…

3. Trump se hádá se sportovci, hvězdy ho bojkotují

Společnost ·

Americký prezident Donald Trump se v posledních dnech stal terčem kritiky slavných sportovců, které se vulgárním způsobem snažil přimět, aby stáli při hymně USA. Proti…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.