„Počty uprchlíků se musí dramaticky snížit, jinak už to nezvládneme,“ vyzval Schäuble

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble vyzval k dramatickému snížení počtu migrantů přicházejících na evropský kontinent. Pokud se příliv migrantů nesníží, hrozí podle něj, že Evropa jejich nápor nezvládne. Plán výrazně omezit počet migrantů před časem ohlásila i kancléřka Angela Merkelová.

„Počty uprchlíků se musí dramaticky snížit, jinak už to nezvládneme,“ uvedl ministr. Podle agentury DPA přitom zjevně obměnil častý výrok Merkelové, která tváří v tvář příchodu statisíců migrantů do Německa občany často uklidňovala větou: „Zvládneme to.“ Kancléřku Schäuble nicméně podpořil v požadavku na celoevropské řešení krize.

Ministr financí varoval také před hrozící ztrátou významu Evropy ve světě, pokud se jí nepodaří uprchlickou krizi rychle vyřešit. „Musíme si dávat pozor, aby byla Evropa i dále považována za relevantního hráče,“ uvedl Schäuble.

Počet migrantů mířících do Německa, kteří překračují rakousko-německou hranici, se v posledních dnech výrazně snížil. Například v úterý spolková policie na jihu Bavorska zachytila jen asi 50 uprchlíků. V uplynulých osmi dnech do Německa z Rakouska přišlo po takzvané balkánské stezce v průměru méně než 500 migrantů denně. V první polovině února přitom Bavorsko denně evidovalo více než 2000 nově příchozích.

Už ve čtvrtek bude Spolkový sněm hlasovat o druhém balíčku zákonů zpřísňujících německou azylovou politiku. Tu dnes kritizovala ve své zprávě organizace Amnesty International. „Spolková vláda ztrácí ze zřetele lidská práva,“ stojí ve zprávě. Počáteční otevřenost prý zmizela a místo toho Berlín „sází na tvrdost a izolaci“.

 

 

Zdroj: ČTK

„Počty uprchlíků se musí dramaticky snížit, jinak už to nezvládneme,“ vyzval Schäuble Foto: Wolfgang Schäuble; Zdroj: ČTK/DPA/Michael Kappeler

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.