Potravinářský gigant Kraft Foods změní majitele za 40 miliard dolarů

Americká potravinářská firma Kraft Foods, ze které se v minulosti pod názvem Mondelez oddělila divize vyrábějící cukrovinky a čokoládu, změní majitele. O vlastníka řady značek projevila zájem brazilská investiční skupina 3G, která v současnosti ovládá například fast foody Burger King nebo výrobce kečupů Heinz. Podle listů Wall Street Journal a Financial Times jsou jednání o obchodu za 40 miliard dolarů v pokročilé fázi, uvedla BBC.  

Akcie společnosti Kraft na zprávu reagovaly růstem o 15 procent. Na základě úterního závěru obchodování, kdy se jedna akcie Kraft Foods prodávala za více než 61 dolarů, by se dala tržní hodnota firmy vyčíslit na 36 miliard dolarů. Kupec tedy bude muset zaplatit prémii přesahující deset procent aktuální tržní hodnoty firmy.

 

Zdroj: BBC

 

Potravinářský gigant Kraft Foods změní majitele za 40 miliard dolarů Foto: ČTK/AP/Paul Sakuma

reklama

Další články

  1. Novým členem registru neplatičů Solus je Sazka

    Byznys ·

    Novým členem úvěrového registru neplatících klientů Solus se minulý týden stala společnost Sazka. Ta je tak se svou značkou Sazkamobil devátým telekomunikačním operáto…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.