Poslední „svezení“ v Rolls-Royce Phantom

Britský výrobce luxusních vozů Rolls-Royce letos po 13 letech ukončí výrobu sedmé generace svého modelu Phantom. Nová vlajková loď značky přijde na trh až v roce 2018. V souvislosti s tím jsme se rozhodli ohlédnout za tímto vozem a zjistit, co je na okázalém luxusu tohoto automobilu tak úžasného. A zjistili jsme to. Takže se pohodlně usaďte a představte si, že sedíte v tomhle:

I přes to, že je Phantom až po okraj naplněn luxusním vybavením od dřevěné palubní desky, která připomíná umění nábytkářských mistrů, po otevírání dveří naproti sobě, jedna věc převyšuje veškeré wow, a to je strop auta:

Zdroj: Rolls-Royce

Téměř doslova hvězdy nad hlavou. Strop je navíc jedním z nejvíce nastavitelných komponentů, které si zákazník může nastavit. Každý takový strop je totiž sestaven ručně a na míru přání majitele. Rolls-Royce vám tak může napodobit jakékoliv souhvězdí.

Zdroj: Rolls-Royce

Optických světel můžete mít v rozpětí 800 - 1600 i v modelech Wraith a Ghost. Podle automobilky dva technici sestaví světelný strop v průměru za 9 hodin. Složitější konstrukce může ale trvat až 17 hodin.

Zdroj: Rolls-Royce

Bohužel, kdo si jej nestihl objednat, má už dnes smůlu. Nový Phantom už koupit nejde. Jeho ceny přitom začínaly zhruba na 10 milionech korun. Nový Phantom, který má přijít nejdříve za dva roky, bude využívat nově vyvíjenou platformu, která se má stát základem pro všechny modely značky, včetně prvního SUV. Podle dostupných informací nemá být nová generace již tak konzervativní, počítá se s hybridním pohonem nebo ovládáním gesty.

Letos také luxusní britská automobilka otevřela v pražské Pařížské ulici své první autorizované dealerství v Česku. Najdete ho v lobby hotelu Intercontinental. Loni se v Česku prodalo 13 vozů britské značky, což představuje meziroční nárůst o 117 procent.

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet, ČTK

 

Poslední „svezení“ v Rolls-Royce Phantom Foto: Sergey Kohl / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.