Poslankyně Andrýsová: Nelíbilo se mi zadlužování, korupce, proto jsem šla do politiky

Lenka Andrýsová, místopředsedkyně strany Lidem, poslankyně Parlamentu ČR a členka jeho zahraničního výboru, hovoří ve Studiu Zet o své motivaci k angažmá v politice, o odmítnutí vlády Jiřího Rusnoka a o snaze jednotně prezentovat Českou republiku v zahraničí.

„Když člověk přemýšlí, jak tento svět funguje a jak funguje veřejná správa, tak tam nachází řadu věcí, se kterými není spokojen. A já jsem na to také přišla - nelíbilo se mi zadlužování České republiky ani korupce,“ říká Andrýsová v interview ve Studiu Zet. "Proto jsem si říkala, není na co čekat, člověk by do toho měl jít aktivně, protože proč pořád jen nadávat doma v obývacím pokoji.“

Andrýsová vystudovala obor mezinárodní politiky a diplomacie na Vysoké škole ekonomické v Praze. Mezi roky 2007-2008 absolvovala roční stáž v Senátu PČR u senátora Martina Mejstříka. V letech 2009-2012 byla členkou strany Věci veřejné, kde byla místopředsedkyní. Později odešla do strany Lidem.

Ve volbách do Parlamentu ČR v roce 2010 byla zvolena poslankyní, působí zde mj. ve funkci místopředsedkyně Zahraničního výboru.

„Jsem spokojena s pozicí, kterou mám, nicméně ne všechna témata se mi podaří dostat do médií. Ale i tak na nich ráda pracuji a mám jich řadu,“ říká Andrýsová. „Baví mě řešit ta různá témata – hledat úspory ve veřejné správě, zabývat se třeba tím, jestli České dráhy utrácí miliony na kampaň rozumně nebo ne, nebo jestli peníze, které jsou třeba do mezinárodních organizací, jsou efektivně vynaloženy. Takhle práce mě hodně baví, i když člověk za ta léta, kdy v politice je, narazí na řadu zkušeností, kvůli kterým by si mohl říci, a dost a končím."

http://www.youtube.com/watch?v=Sadvi-ES0X4

Poslankyně Andrýsová: Nelíbilo se mi zadlužování, korupce, proto jsem šla do politiky Foto: Zet.cz

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.