Požáry v Kalifornii způsobily odhadem nejméně miliardové škody

Rozsáhlé lesní požáry, jež v říjnu zpustošily Kalifornii a při nichž přišlo o život 42 lidí, zdevastovaly téměř sedm tisíc domů. Agentura Reuters uvedla, že se škody odhadují minimálně na jednu miliardu dolarů (21,7 miliardy korun). Pravděpodobně nejde ale o konečná čísla, protože průzkum oblasti i nadále pokračuje.

Původně se odhadovalo, že požár zničil 5700 domů, po opětovném prozkoumání odlehlých venkovských oblastí však jejich počet stoupl na 6900. K tomu je třeba přičíst hospodářská stavení, automobily, zařízení farem i lodě. Předběžná suma vychází z hlášení pojistných událostí osmi největším pojišťovnám.

 Zdroj: YouTube / NEWS & CONSPIRACY

Hasičům se již podařilo postup požárů zastavit a desetitisícům lidí už byl povolen návrat domů. Ze 100 000 evakuovaných obyvatel zůstává mimo své domovy více než 15 tisíc osob.

Dvacet dva ze 42 obětí bylo v nejhůře zasaženém okrese Sonoma, což je třetí nejvyšší číslo v kalifornské historii. V roce 1933 zemřelo 29 osob při požáru v Los Angeles, požár v Oaklandu v roce 1991 si vyžádal 25 životů.

 

 

Zdroj: ČTK

Požáry v Kalifornii způsobily odhadem nejméně miliardové škody Foto: YouTube / NEWS & CONSPIRACY

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.