Porsche kvůli vývoji elektromobilu vytvoří nejméně 1400 pracovních míst

Německý výrobce luxusních sportovních vozů Porsche plánuje vytvořit nejméně 1400 pracovních míst ve vývoji, výrobě a prodeji elektricky poháněného auta Mission E. Automobilka hodlá do nového modelu s nulovými emisemi investovat zhruba miliardu eur. V Zuffenhausenu nedaleko Stuttgartu staví novou montážní linku a lakovnu. Model má konkurovat Modelu S od americké Tesly. Z montážních linek by měl sjet v roce 2019.

Porsche původně plánovalo vytvořit v západoněmeckém Zuffenhausenu kvůli modelu Mission E více než tisícovku nových míst. Dalších 350 expertů ale chce Porsche zaměstnat v divizi zaměřené speciálně na vývoj konceptů mobility a hledání nových podnikatelských oblastí, uvedla podle agentury Reuters také automobilka.

Porsche je podobně jako mladoboleslavská Škoda Auto součástí německé koncernu Volkswagen, který se snaží překlenout následky rozsáhlého skandálu kolem měření emisí. Součástí transformace, kterou v polovině června oznámil generální ředitel koncernu Matthias Müller, je větší zaměření na elektrické a hybridní vozy. Kromě toho se chce Volkswagen zaměřit na digitálně zprostředkované dopravní služby, jako jsou aplikace pro sdílení jízd.

Vedoucí závodní rady u Porsche Uwe Hück prohlásil, že firma bude muset prodat nejméně 10.000 aut Mission E ročně, aby na novince vydělala.

 

 

Zdroj: ČTK

Porsche kvůli vývoji elektromobilu vytvoří nejméně 1400 pracovních míst Foto: Caracarafoto / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Česká exportní banka může po tureckém puči přijít o 12 miliard korun

  Byznys ·

  Po pokusu o puč v Turecku je ohrožena půjčka státní České exportní banky 12 miliard korun na stavbu turecké elektrárny Yunus Emre. Uvedl to server

  Clintonová je první ženou, která se stala americkou prezidentskou kandidátkou

  Společnost ·

  Hillary Clintonová se na konvenci demokratů ve Filadelfii stala jako první žena v amerických dějinách prezidentskou kandidátkou velké politické strany. Bývalou ministr…

 2. Česko příjme osm desítek syrských uprchlíků

  Společnost ·

  Česká republika v rámci dohody mezi Evropskou unií a Tureckem o výměně uprchlíků přijme 80 syrských migrantů z tureckých uprchlických táborů. Lidovým novinám (LN) to p…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.