Porota vybrala dalšího držitele Ceny Arnošta Lustiga, veřejnosti jméno oznámí v květnu

Česko-izraelská smíšená obchodní komora (ČISOK), která založila tradici udílení Ceny Arnošta Lustiga za významné zásluhy v oblasti rozvoje celospolečenských hodnot, už zná jméno v pořadí čtvrtého laureáta Ceny. Veřejnost se ho ale dozví až v květnu, kdy proběhne slavnostní ceremoniál.

„Nalézt laureáta, který dál ponese odkaz Arnošta Lustiga, postavilo Výbor Ceny pod vedením profesora Pirka před novou výzvu. Předchozí oceněné osobnosti – Václav Malý, Kamila Moučková a Bedřich Utitz nasadily co do naplnění morálních hodnot Ceny, laťku velmi vysoko,“ říká Pavel Smutný, president Česko-izraelské smíšené obchodní komory. Výbor však již dalšího laureáta zná. 

Květnový slavnostní ceremoniál se uskuteční v Rezidenci primátora hlavního města Prahy, předcházet mu však budou dvě panelové diskuze s názvem „Odvážná Evropa?“, kterých se zúčastní Libuše Šmuclerová, generální ředitelka vydavatelství Czech News Center, publicista Jefim Fištejn nebo Jan Mühlfeit, globální stratég a bývalý vrcholový manager společnosti Microsoft. 

Cenu založila v roce 2011 Česko-izraelská smíšená obchodní komora v rámci podpory odkazu spisovatele a dlouholetého člena Komory Arnošta Lustiga. Uděluje se každoročně jednomu z žijících českých občanů, který se tak jako světově známý spisovatel příkladně zasloužil o udržení a rozvoj celospolečenských hodnot.

 

 

Zdroj: Zet, cenaarnostalustiga.cz

Porota vybrala dalšího držitele Ceny Arnošta Lustiga, veřejnosti jméno oznámí v květnu Foto: cenaarnostalustiga.cz - Arnošt Lustig; ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Babiš odmítá rozdělení Ukrajiny na dva státy

    Společnost ·

    Podle vicepremiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše Česko nesouhlasí s rozdělením Ukrajiny na dvě země, protože země v roce 1938 zažila podobnou zkušenost. Odpovědě…

  2. Euro je vůči dolaru nejníže za 11 a půl roku

    Byznys ·

    Jednotná evropská měna se včera propadla na novou nejnižší hodnotu vůči dolaru. Jedno euro se prodávalo za méně než 1,1 dolaru, což je nejméně od září 2003. Jednotná e…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.