Polský trh s komerčními nemovitostmi je v nerovnováze, varuje centrální banka

Polský trh s kancelářskými nemovitostmi čelí narůstající nerovnováze způsobené přebytkem developerských projektů. Jejich množství totiž převyšuje poptávku, zatímco ceny klesají. Na situaci upozornila Polská centrální banka ve své zprávě.

 „Trh s komerčními nemovitostmi zažívá raketový boom a to vede ke značné míře neobsazenosti objektů,“ sdělila centrální banka. I přes tento fakt však developeři pokračují ve stavbě dalších kancelářských objektů.

Polsko se jako jediný člen EU vyhnulo recesi. Po odstartování globální finanční krize v roce 2008, přílakálo velké množství realitních developerů. Podobně na tom jsou s evropskými realitními trhy už jen města, jako je Paříž, Londýn a Moskva.  

Komerční prostory ve Varšavě jsou na ploše o rozloze 4 400 000 m² a více než 660 000 m² jich je ve výstavbě. Největším projektem je Warsaw Spire, na jehož projektování pracuje soukromá belgická společnost Ghelamco Group CMP.  

 

Zdroj: Bloomberg

Polský trh s komerčními nemovitostmi je v nerovnováze, varuje centrální banka Foto: Shutterstock.com: Varšava

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.