„Polovina nespolehlivých plátců DPH jsou podnikatelé s tržbou do milionu korun,“ říká analytik

V registru nespolehlivých plátců DPH v České republice jen v lednu přibylo 443 společností. Dohromady je tak na tomto seznamu kolem 4 000 subjektů, které dluží státu na dani. Vyplývá to ze statistik poradenské společnosti Bisnode. Podle jejího analytika Michala Řičaře polovina těchto dlužníků jsou podniky s tržbami do milionu korun.

Podle analýzy Bisnode od zavedení Institutu nespolehlivého plátce počet dlužníků raketově roste. Řičař si to vysvětluje právě tím, že odhalování neplatičů je díky němu mnohem efektivnější. „Ten institut, úřad jako takový, Finanční správa a další přidružené orgány fungují více efektivně s tím institutem umí pracovat a odhalují stále více nespolehlivých plátců,“ řekl na rádiu Zet.

Institut nespolehlivého plátce funguje už rok a půl a podle Řičaře je bezpochyby mnohem více subjektů, které by na seznam nespolehlivého plátce měly patřit, než aktuální počet čtyři tisíce. „Pokud bude Finanční správa dál efektivně využívat tento institut, tak určitě předpokládáme, že počet bude nadále růst,“ řekl. Zároveň ale dodal, že očekává menší skoky, než nyní.

Největší skupiny, které zatím na seznam nespolehlivých plátců DPH patří jsou podle Řičaře buďto ti, kteří neuvádějí své tržby nebo podnikatelé s tržbou do milionu korun. „Ty tvoří zhruba padesát procent ze všech nespolehlivých plátců. Až potom následují subjekty větší do 60 milionů korun,“ řekl.

 

 

Celý rozhovor o nespolehlivých plátcích DPH s analytikem společnosti Bisnode Michalem Řičařem si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

„Polovina nespolehlivých plátců DPH jsou podnikatelé s tržbou do milionu korun,“ říká analytik Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Řecko hlásí výrazný nárůst počtu imigrantů

  Společnost ·

  Řecké úřady v závěru týdne ohlásily výrazný nárůst počtu imigrantů, kteří do Řecka připlouvají z Turecka. Řecká média to v sobotu označila za snahu Ankary vyvíjet tlak…

 2. Počet nových smluv podle MF o stavebním spoření loni klesl o 23 %

  Byznys ·

  Stavební spořitelny loni uzavřely 373 tisíc nových smluv o stavebním spoření, což byl meziroční pokles o téměř 23 procent. Vyplývá to z dat, které

  Podle Ruska konzultace o zmrazení těžby ropy brzy skončí

  Byznys ·

  Konzultace k dohodě předních producentských zemí o zmrazení těžby ropy by měly být uzavřeny do 1. března. Uvedl to v sobotním rozhovoru pro ruskou televizi ministr ene…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.