Politické napětí sráží cenu akcií, nejistota se vyplácí zlatu

Napětí kolem vypálení severokorejské rakety, jež přeletěla Japonsko, srazilo v úterý evropské akcie na šestiměsíční minimum. Okamžitě poklesly i asijské akciové trhy, hlavní index tokijské burzy se dostal na téměř čtyřměsíční minimum. Ze ztrát těží zlato vnímané investory tradičně jako bezpečná investice. Jeho cena se vyšplhala na roční maximum. K dolaru posiluje jako vždy v časech politického napětí i japonský jen a švýcarský frank, což jsou měny vnímané investory jako bezpečné.

Zlato okolo 11:00 přidávalo více než 1,2 procenta na 1331,10 dolaru za troyskou unci (31,1 gramu). Dolar ztrácel na japonský jen 0,34 procenta na 108,45 USD.

Severokorejské raketa v noci na dnešek přeletěla severní Japonsko již potřetí v historii. Vyvolala nelibost japonských představitelů a ostrou kritiku i jinde v zahraničí.

 

Zdroj: ČTK

Politické napětí sráží cenu akcií, nejistota se vyplácí zlatu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Texas stále čelí záplavám, obětí přibývá

    Společnost ·

    Americký stát Texas i nadále bojuje se záplavami, jež způsobila bouře Harvey. Množí se zprávy o obětech, server BBC již například informuje o nejméně devíti úmrtích so…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.