Policie zadržela Navalného, zatýká i další účastníky protestu

Ruská policie dnes na nepovolené demonstraci proti prezidentovi Vladimiru Putinovi zadržela v Moskvě opozičního předáka Alexeje Navalného. Ten už předtím uvedl, že noc na dnešek strávil v konspiračním bytě, aby jej policie nezatkla ještě před demonstrací, jak se to v minulosti několikrát stalo. Policisté podle nezávislé televize Dožď v centru Moskvy zatýkají jak Navalného stoupence, tak odpůrce.

Navalného odpůrci přišli vyjádřit nesouhlas s jeho akcí, kterou úřady nepovolily na daném místě, Puškinově náměstí a Tverské ulici.

"Co to děláte, já tady agituji pro Putina," stěžoval si podle stanice BBC muž v lidovém kroji, když jej policisté odváděli k vozu pro přepravu zatčených.

Navalnyj vyzval své přívržence, aby dnes vyšli do ulic a dali tak Putinovi najevo, že nemůže Rusku vládnout jako car. Protesty jsou plánovány ve stovce měst, ne všude ale úřady opoziční akce povolily. Právě z takových míst média hlásí desítky zatčených.

 

Zdroj: ČTK

Policie zadržela Navalného, zatýká i další účastníky protestu Foto: Shutterstock

reklama

Další články

 1. Erdogan zahájil kampaň

  Společnost ·

  Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odstartoval před pěti dny svou předvolební kampaň v pobřežním městě Izmir na jihovýchodě Turecka, bašty opoziční strany CHP. Při…

 2. Trump podpořil právo na držení zbraní

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump se v projevu v texaském Dallasu důrazně přihlásil ke druhému dodatku americké ústavy, který garantuje Američanům právo držet zbraň. V p…

 3. V USA prudce roste počet ruských žadatelů o azyl

  Společnost ·

  O azyl ve Spojených státech požádalo loni rekordní množství Rusů, informovala o tom na svých webových stránkách rozhlasová stanice Rádio Svoboda. Americké úřady podle …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.