Policie v Moskvě zadržela opozičního předáka Alexeje Navalného

Policie v Moskvě dnes zadržela ruského opozičního předáka Alexeje Navalného. Na twitteru to oznámila Navalného mluvčí Kira Jarmyšová s tím, že důvod zadržení nezná.

"Neřekli, za co ho zadrželi. Sebrali mu telefon," napsala na twitteru Jarmyšová. Dodala, že opozičního politika policie zastavila u vchodu do jeho domu a následně ho odvedla na policejní stanici.

Navalnyj byl vnímán jako nejvážnější vyzyvatel prezidenta Vladimira Putina, ale z březnových prezidentských voleb jej úřady vyřadily pod záminkou pravomocného odsouzení k podmíněnému trestu za údajné krádeže. Opozičník ale všechny své procesy považuje za vykonstruované a za snahu Kremlu jej umlčet.

 

 

Zdroj: ČTK

Policie v Moskvě zadržela opozičního předáka Alexeje Navalného Foto: Wikimedia Commons: Alexej Navalnyj

reklama

Další články

  1. USA kritizovaly EU za finanční pomoc Íránu

    Společnost ·

    Spojené státy v pátek zkritizovaly rozhodnutí Evropské unie poslat Íránu finanční pomoc v hodnotě 18 milionů eur (462 milionů Kč), aby se Teherán mohl vyrovnat s ameri…

  2. Do Pardubického kraje nejen na perník

    Komerční sdělení ·

    Pardubický kraj formuje příroda polabí i hor. Díky vysokému počtu vodních zdrojů je skvělým místem pro vodní sporty nebo koupání. Po cestě z Žamberku, kde můžete obdiv…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.