Policie bude nově jezdit ve vozech Hyundai, Škodovka podala žalobu

Automobilka Hyundai získala od české státní správy zakázku na dodávku policejních vozů. Se svými automobily Tucson porazila Škodu Auto. Celkem má policie koupit od Hyundai Motor Czech 809 vozidel za 337 milionů korun. Škoda Auto ale nevzdala snahu o jednu z největších zakázek pro tuzemskou policii a podala žalobu ke Krajskému soudu v Brně. Vítězná firma podle mladoboleslavské automobilky nesplnila parametry zadání.

Škoda Auto už na Hyundai dříve podala stížnost na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) kvůli nesplnění technického zadání i údajně mimořádně nízké ceně. Tu ale úřad zamítl. ÚOHS námitky Škody zamítl z formálních důvodů. Z jeho rozhodnutí vyplývá, že k stížnosti firmy nebyl připojen doklad o doručení námitek zadavateli zakázky, kterým je ministerstvo vnitra. 

Škoda na rozhodnutí ÚOHS reagovala žalobou. „Žaloba byla podána proti rozhodnutí ÚOHS, kterým žalovaný (ÚOHS) zamítl návrh na vydání předběžného opatření, jímž by byl ministerstvu vnitra, coby centrálnímu zadavateli zakázky uložen zákaz uzavřít smlouvy na plnění s vybraným uchazečem,“ uvedla mluvčí soudu Simona Pešková.

Škoda Auto rozporovala fakt, že vítězná firma nesplnila parametry zadání. „Nebyla splněna podmínka tendru z hlediska požadovaného typu a karoserie vozidla a požadavku na objem zavazadlového prostoru. Podezřele nízká cena byla až třetím, zástupným argumentem,“ řekl mluvčí Škodovky Vítězslav Pelc. Podle serveru iDnes.cz Hyundai v zakázce pro policii slevil 60-72 % z běžné ceny.

Policie poptávala ve třech různých částech zakázky 616 osobních aut v provedení hatchback, sedan nebo kombi. Podle iDnesu nakonec podle smlouvy získá celkem 652 vozů Hyundai Tucson s benzínový motorem 1,6 T-GDI o výkonu 130 kW s manuální převodovkou. Se stejným motorem a sedmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech čtyř kol pak 157 kusů.

 

 

Zdroj: ČTK, Zet

Policie bude nově jezdit ve vozech Hyundai, Škodovka podala žalobu Foto: ČTK/Krumphanzl Michal

reklama

Další články

  1. Brexit může poškodit rating Evropské unie

    Byznys ·

    Jestliže Velká Británie v jednáních o podmínkách svého vystoupení z Evropské unie odmítne požadavky unie na vyplacení rozpočtových závazků, tak může dojít k poškození …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.