“Pokládám smysl života v hledání smyslu života” řekl Ondřej Brzobohatý

Ondřej Gregor Brzobohatý pokládá za smysl života hledání smyslu života. Řekl to v pořadu Myšlení první ligy, kterým již tradičně provází kouč, mentor a bývalý šéf Microsoftu pro Evropu Jan Mühlfeit. Podle jeho slov mu kariéra umělce přináší obrovskou svobodu. Může se totiž věnovat tomu, co miluje.

Kdo myslíte, že vás nejvíce ovlivnil v dětství?

V dětství mě ovlivňovalo víc lidí. Měl jsem i různé hrdiny. V rodině bych samozřejmě řekl, že to byl táta. Otec byl pro mě vždy takovým kamarádem. Vlastně spíš než nějakou otcovskou autoritou jsem ho vnímal takovou přátelskou, kamarádskou. Samozřejmě máma se svým humorem a svojí asertivitou, kterou dokázala vždycky mít a vždycky se dokázala prosadit. To jsem si od ní asi nějakým způsobem vzal. V určité laxnosti a flegmatismu to byl zase můj strejda z matčiny strany. Ta lenost mi přišla v něčem také blízká. To je asi tak všechno, co se týká rodiny. Dále to byly nějaké romány. Například pak šlo o Robinsona Crusoa. Strašně se mi líbilo, že týpek ztroskotá a musí se o sebe někde na ostrově postarat. Pak mě šíleně bavily i detektivky. Šíleně jsem měl rád Sherlocka Holmese. Poté, když jsem se mohl dostat k nějakým zahraničním filmům, tak to byli akční hrdinové. Zbožňoval jsem Silvestera Stalloneho, Arnolda Schwarzeneggera s Jeanem-Claudem van Dammem a podobně.

Co vám nejvíce chybí z té doby, když jste byl malý kluk?

Nejvíce mi chybí ta dimenze, ten prostor toho, jak jsem vnímal čas a jak jsem vnímal věci kolem sebe. Mně nejvíc chybí to, že v současné době mám vlastně pocit, že spád toho času a i prostor strašně rychle uteče. Ten prostor je také menší. Všechno se to tak hrozně zmenšuje a všechno to tak rychle utíká. Proto si v sobě snažím pořád zachovat dětský náhled na všechny věci.

Vzpomínáte rád na nějaké učitele?

Vzpomínám na ty, jejichž výklad mi utkvěl v hlavě tak, že jsem si ho byl schopen zapamatovat. Myslím si, že to je to nejlepší, co člověk v sobě může mít. Když si skutečně nemusí vytvářet takovou tu umělou autoritu.

Co si myslíte, že vám dala kariéra umělce pro normální život?

Za A) obrovskou svobodu. Díky tomu, že se mohu věnovat tomu, co miluji. Pokaždé, když to dělám, tak si myslím, že to, co dělám, miluje i mě, jelikož se v tom cítím velmi hezky. Tou svobodou to začíná a i končí. Pak jestli se k tomu přidá úspěch nebo nějaké ponaučení nebo zkušenost, tak to je pak to podružné.

Zdroj: Zet, YR News

“Pokládám smysl života v hledání smyslu života” řekl Ondřej Brzobohatý Foto: Michal Kvapil / YR News: Jan Mühlfeit a Ondřej Grebor Brzobohatý

reklama

Další články

1. Afghánistán vyhlásil příměří s Tálibánem

Společnost ·

Afghánský prezident Ašraf Ghaní v neděli vyhlásil příměří s islámským radikálním hnutím Tálibán. Rozhodl se k tomu v souvislosti se začínajícím muslimským svátkem obět…

2. Agrofert ruší přes 1,5 tisíce pracovních míst v německé skupině Lieken

Byznys ·

Český holding Agrofert ruší 1665 míst v německé pekárenské skupině Lieken. V pondělí o tom informoval server

Řecko oficiálně vystupuje ze záchranného programu, začíná si půjčovat samo

Byznys ·

Řeckov pondělí po osmi letech opouští záchranný program, který mu zařučily zejména ostatní země platící eurem. Řekové se tak kvůli vlastnímu hlubokému zadlužení nepoto…

3. Netradiční sušenky Levandulky z Hradce Králové

Komerční sdělení ·

V Královehradeckém kraji najdeme Krkonoše a Orlické hory, ale i úrodnou polabskou krajinu. I tady historie zanechala řadu míst, které stojí za to prozkoumat. Navštivte…

4. Prosetínské trubičky jako sladký klenot Vysočiny

Komerční sdělení ·

Kraj Vysočina se rozkládá na podstatné části Českomoravské vrchoviny. I v tomto kraji zanechala historie řadu památek. Navštivte Kunštát s jedním z nejstarších šlechti…

5. Do povodí Labe za poctivým kouskem uzeniny

Komerční sdělení ·

Krásná krajina na severu okolo Labe, štíty Krušných hor, ale i průmyslové centrum, to je Ústecký kraj. Zavítejte do Litoměřic, jednoho z nejstarších a nejkrásnějších č…

6. Na jihu Kostariky udeřilo silné zemětřesení

Společnost ·

Na jihu Kostariky udeřilo zemětřesení o síle šesti stupňů Richterovy škály. Informovala o tom americká geologická služba USGS. Podle úřadů zatím nejsou žádné zprávy o …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.