Pohonné hmoty dále zdražují, cena benzínu i nafty je nad 30 Kč

Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu dál zdražily, nafta nad 30 korun za litr. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 i nafty stoupla shodně o 35 haléřů. Benzin se ve středu prodával za průměrných 30,88 koruny za litr, nafta za 30,16 koruny za litr. Ceny se zvyšují vytrvale od konce loňského listopadu, benzin je nejdražší od října 2015 a nafta od srpna 2015.

Nejdražší jsou pohonné hmoty nadále v Praze. Za benzin zaplatí řidiči v Praze v průměru 31,83 koruny za litr a za naftu 31,02 koruny. Více než 31 korun za litr stojí benzin ještě na Vysočině, v Plzeňském a Středočeském kraji. Nafta se v žádném jiném regionu nad 31 Kč/l nedostala.

Nejlevněji motoristé pořídí benzin v Pardubickém kraji, kde litr stojí 30,45 koruny. Nafta je nejlevnější v Královéhradeckém kraji, řidiči ji v průměru nakoupí za 29,75 koruny za litr.

Ceny pohonných hmot reagují na zvýšení cen ropy v uplynulých dnech. Ty podpořila Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), když se v prosinci s dalšími předními těžaři dohodla na snížení produkce suroviny. Členové OPEC podle dohody sníží těžbu ropy o 1,2 milionu barelů denně, nečlenské země v čele s Ruskem pak mají produkci omezit o 558.000 barelů denně.

 

 

Zdroj: ČTK, Zet

Pohonné hmoty dále zdražují, cena benzínu i nafty je nad 30 Kč Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. BBC: Bojujte za Obamacare, vyzval Obama demokraty

    Společnost ·

    Prezident Spojených států amerických Barack Obama apeloval na demokraty, aby bránili jeho reformu zdravotnictví zvanou Obamacare. Tým nově zvoleného prezidenta Donalda…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.