Počet zákazníků T-Mobile US poprvé po čtyřech letech vzrostl

Mobilnímu operátorovi T-Mobile US se podařilo ve druhém čtvrtletí zastavit propad počtu klientů, který trval čtyři roky. Firmě pomohlo zahrnutí přístrojů iPhone do nabídky a marketingové akce. T-Mobile US je čtvrtým největším mobilním operátorem v USA a patří do skupiny Deutsche Telekom.

Vysoké výdaje za marketing však měly dopad na zisk firmy. Deutsche Telekom však ujistil, že hodlá firmu finančně podpořit, aby mohla dále růst.

T-Mobile US získal ve druhém čtvrtletí 688 000 nových smluvních zákazníků. Analytici očekávali, že firmě se podaří získat jen 140 000 zákazníků. Smluvní zákazníci jsou pro mobilní operátory nejvýnosnější skupinou. Včetně zákazníků, kteří využívají předplacených služeb, a velkoodběratelů se počet zákazníků zvýšil o 1,1 milionu. Firma naposledy oznámila růst počtu klientů v prvním čtvrtletí 2009.

Vyšší počet zákazníků podpořil příjmy firmy, které stouply o 27,5 procenta na 6,23 miliardy USD (120,3 miliardy Kč). Zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) však klesl o 30 procent na 1,3 miliardy USD. T-Mobile US se v dubnu spojil s menším konkurentem MetroPCS a výsledky zahrnují již obě společnosti.

T-Mobile US uvedl pro agenturu Reuters, že za celý letošní rok čeká zvýšení počtu smluvních zákazníků o jeden až 1,2 milionu. Firma však snížila výhled zisku EBITDA na 5,2 až 5,4 miliardy USD z 5,8 miliardy až šesti miliard USD. Důvodem jsou vyšší výdaje na přilákání nových zákazníků.

Zdroj: Reuters

Počet zákazníků T-Mobile US poprvé po čtyřech letech vzrostl Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Domažlice nabídnou o víkendu Chodské slavnosti

    Společnost ·

    Slavnosti jsou tradičně spojovány s Vavřineckou poutí, při které je tradičně také vysluhována mše pod širým nebem na Veselé hoře - Vavřinečku. Dále na pěti pódiích vystou…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.