Počet vojáků v regionu Korejského poloostrova, jaká země má navrch?

Jestliže se na Korejském poloostrově rozohní válka, tak její destrukce bude nepředstavitelná. Jaký počet vojáků mají v regionu jednotlivé země? O tom ve své nové infografice informoval server Statista.com. Nejpočetnější armádu má Čína. Počet jejích vojáků podle Mezinárodního institutu strategických studií dosahuje na 2,18 milionů. Za nimi už figuruje ovšem Severní Korea s 1,19 miliony vojáků.

V případě krizové situace by mohla Čína povolat dalších 510 tisíc vojáků ze zálohy, u KLDR je to pak dalších 630 tisíc vojáků v záloze.

Pokud se zaměříme na armádu Jižní Koreje, tak se dostaneme k mnohem menším číslům. K dispozici má totiž 630 tisíc aktivních vojáků. Pozitivem je skutečnost, že se Soul může na druhou stranu opřít o 4,5 milionů vojáků v záloze.

Zdroj: Statista

Otázkou zůstává, na jakou stranu by se při vyostřeném válečném konfliktu připojila Čína. Jako jedna z mála zemí totiž patří ke spojencům KLDR.

Severokorejská armáda podle odhadů disponuje 32 tisíci děl. Většina z nich je přitom namířena na Jižní Koreu. Nautilusský insitut pro bezpečnost a udržitelnost již v roce 2012 vydal studii, podle které by útoky dělostřelectva mohly na počátku útoku zabít tři tisíce vojáků a kolem 30 tisíců civilistů.  

 

 

 

Zdroj: Statista, Zet

Počet vojáků v regionu Korejského poloostrova, jaká země má navrch? Foto: Maxim Tupikov / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.