Počet ohrožených evropských bank loni vzrostl

Počet vážně ohrožených evropských bank v loňském roce výrazně stoupl navzdory rozsáhlým snahám o posílení finanční rovnováhy a zvýšení zisků. Vyplývá to podle listu Financial Times ze studie poradenské společnosti Bains.

Počet bank spadajících do nejslabší kategorie loni podle studie vzrostl na 31 z 23 v předchozím roce. Společnost Bain upozornila, že v této kategorii se před svým pádem nacházely všechny banky, které v posledních deseti letech zkrachovaly.

Studie celkově zkoumá zhruba 110 bank. Hodnotí je z hlediska finanční bilance a zisků a za nejslabší považuje ty, které se v obou těchto ohledech potýkají s vážnými problémy.

Více než polovinu bank, které loni spadaly do nejslabší kategorie, tvořily italské a španělské finanční ústavy. Patřila mezi ně například také španělská Banco Popular, kterou letos musel zachraňovat větší domácí konkurent Santander, upozorňuje Financial Times.

 

Zdroj: ČTK

Počet ohrožených evropských bank loni vzrostl Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Islám patří podle Merkelové k Německu

    Společnost ·

    Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) uvedla, že islám patří k Německu. Čtyři miliony muslimů pak mají vliv na úspěšnost spolkové republiky. Merkelová to v neděli u…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.