Počet nezaměstnaných v Německu se v září zvýšil více, než ekonomové očekávali

Počet nezaměstnaných v Německu v září stoupl více, než se čekalo a potvrzuje tak skutečnost, že největší evropská ekonomika zůstává po nečekaném poklesu ve druhém čtvrtletí nadále v útlumu.

Počet registrovaných nezaměstnaných se podle sezonně očištěných dat v září proti srpnu zvýšil o 13 tisíc na 2,918 milionu lidí. Analytici v anketě agentury Reuters naopak v průměru očekávali, že bez práce bude v září o 2000 lidí méně než v srpnu. Výsledek překonal i nejvyšší odhad v průzkumu, který počítal se nárůstem nezaměstnaných o 10 tisíc.

Německá ekonomika je největší v Evropě, představuje hlavní motor hospodářského oživení eurozóny a závisí na ní i řada českých podniků. Ve druhém čtvrtletí ale německá ekonomika nečekaně klesla o 0,2 procenta proti předchozím třem měsícům, kdy ekonomickou aktivitu podpořila neobvykle mírná zima.

Zdroj: ČTK

Počet nezaměstnaných v Německu se v září zvýšil více, než ekonomové očekávali Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.