Podvodníci zneužili jména antivirové společnosti a nabízeli falešné ochranné aplikace pro mobily

V internetových obchodech s mobilními aplikacemi se objevily falešné antivirové programy pro mobilní telefony. Windows Store i Google Play tak nabízeli aplikace, které se falešně vydávali za produkt známého výrobce antivirových systémů, společnosti Kaspersky Lab.

Obě aplikace byly pro uživatele zpoplatněné, a tak na nich podvodníci začali rychle vydělávat. Avšak ani jedna z nabízených aplikací se mezi produkty Kaspersky Lab neobjevuje a vývojáři tak jen zneužili jméno a logo značky. Falešné aplikace Kaspersky Mobile ve Windows Phone Store a Kaspersky Anti-Virus 2014 v Google Play měly uživatelské prostředí podobné originálním aplikacím od antivirové firmy. Ani jedna z nich ale nebyla funkční.

Příběh falešných antivirů pro mobily začal s programem Virus Shield v Google Play. Podvodníci s cílem rychle vydělat na neopatrných uživatelích prodávají desítky falešných aplikací. Imitují design originálů, ale ne jejich funkcionalitu. Analytici očekávají, že se jich bude objevovat stále více. Bezpečnostní mechanismy obchodů s aplikacemi navíc neumí s těmito podvody uspokojivě nakládat.

Pozn. redakce Zet: Ani jedna z výše uvedených aplikací se v internetových obchodech Google Play a Windows Phone Store nenachází. Na jejich přítomnost upozornila sama firma Kaspersky Lab.

Zdroj: ČTK

Podvodníci zneužili jména antivirové společnosti a nabízeli falešné ochranné aplikace pro mobily Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Zeman je pro rušení vojenských újezdů

    Společnost ·

    Prezident Miloš Zeman souhlasí s rušením Vojenských újezdů, obzvlášť Brd. Myslí si, že spory Plzeňského a Středočeského kraje ohledně hranic by ale bylo lepší rozhodno…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.