Podnikatelé v maloobchodu a velkoobchodu musí od dneška evidovat tržby

Společnosti a podnikatelé ve velkoobchodu a maloobchodu musí od střed začít evidovat tržby. Finanční správa uvedla, že většina z nich měla v úterý vyzvednuté autentizační údaje. Jednalo se přitom přes 112 tisíc podnikatelů. Správa v tomto týdnu snížila odhad, kolika podnikatelů se nová vlna EET týká. Původně předpovídala až 250 000, o novém odhadu neinformovala. Elektronická evidence tržeb povinně začala loni 1. prosince pro hotely a restaurace.

Do další vlny evidence tržeb nespadají například obchodníci, kteří přijímají pouze platby převodem z účtu na účet. Část podnikatelů, kteří současně s maloobchodem podnikají v pohostinství, využila své autentizační údaje získané pro první vlnu.

Finanční správa již dříve také deklarovala, že kontroly dodržování EET zahájí okamžitě. Za závažné porušení zákona o evidenci tržeb přitom hrozí pokuta až 500 000 korun nebo až uzavření provozovny. K zásadnímu porušení například patří, že obchodník nebude mít zařízení pro evidenci tržeb.

 

 

Zdroj: ČTK

Podnikatelé v maloobchodu a velkoobchodu musí od dneška evidovat tržby Foto: ČTK/Šimánek Vít

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.