Podle Trumpa je obchodní dohoda USA s Mexikem na dohled

Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa je nová velká obchodní dohoda mezi Spojenými státy a Mexikem na dohled. Trump to v sobotu napsal na svém twitterovém účtu. Ve Washingtonu se o tomto víkendu konají dvoustranná jednání o změnách v Severoamerické dohodě o volném obchodu (NAFTA), jejímž členem je kromě zmíněných zemí i Kanada.

"Naše vztahy s Mexikem se hodinu od hodiny utužují. Moc dobří lidé z bývalé i současné vlády, všichni úzce spolupracují... Velká obchodní dohoda s Mexikem může brzy přijít!" napsal Trump.

Že se dvoustranná dohoda mezi USA a Mexikem blíží, již v minulých dnech avizovali členové obou delegací. Po týdny se jednání soustředila především na budoucnost automobilového průmyslu, který Trumpovi leží na srdci. Pravidla, jimiž se vzájemný obchod mezi oběma zeměmi v této oblasti v rámci úmluvy uzavřené před 24 lety řídil, prezident označoval za "katastrofu" pro americké dělníky.

Modernizaci dohody NAFTA učinil Trump jedním ze svých hlavních volebních slibů. Její změnu inicioval před více než rokem, Hrozil, že pokud k ní nedojde, USA z ní vystoupí.

 

 

Zdroj: ČTK

Podle Trumpa je obchodní dohoda USA s Mexikem na dohled Foto: Joseph Sohm / Shutterstock.com: Americký prezident Donald Trump

reklama

Další články

  1. USA kritizovaly EU za finanční pomoc Íránu

    Společnost ·

    Spojené státy v pátek zkritizovaly rozhodnutí Evropské unie poslat Íránu finanční pomoc v hodnotě 18 milionů eur (462 milionů Kč), aby se Teherán mohl vyrovnat s ameri…

  2. Do Pardubického kraje nejen na perník

    Komerční sdělení ·

    Pardubický kraj formuje příroda polabí i hor. Díky vysokému počtu vodních zdrojů je skvělým místem pro vodní sporty nebo koupání. Po cestě z Žamberku, kde můžete obdiv…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.